Sejm pracuje, a Grabiec pod monopolowym „świętuje miesięcznicę bez pochodu”

– Pierwsza miesięcznica bez pochodu to jest naprawdę okazja do świętowania – oświadczył Jan Grabiec. Jeden z internautów nagrał taką wypowiedź rzecznika Platformy Obywatelskiej nocą pod sklepem monopolowym w okolicach Sejmu.

Sędzia po pijanemu spowodowała kolizję. Ziobro: nikt nie stoi ponad prawem

– To oburzające, że postępowanie dyscyplinarne w tak banalnej sprawie toczy się przez pół roku, a sędzia pobiera pełną pensję – powiedział „Super...

zobacz więcej

– Przegrane to będą wybory dla PiS-u! – odpowiada Jan Grabiec na uwagę nagrywającego: „Totalna opozycja po przegranych głosowaniach: »wina i alkohole świata«”.

– To jest właśnie kolejny dzień, który zbliża nas do przegranej PiS-u, stąd nasze dobre humory. Ten poziom arogancji, który dzisiaj widzieliśmy w Sejmie... – tłumaczy Grabiec nie precyzując, czy chodzi o obniżenie poselskich pensji o 20 proc., czy o uchwalenie specustawy o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego.

W pewnym momencie wpada za to na inny pomysł: – Wie pan co, pierwsza miesięcznica bez pochodu to jest naprawdę okazja do świętowania. Polska wolna od pochodów – mówi Grabiec.

– Jak mogą czuć się rodziny ofiar tej katastrofy, jeżeli słyszą tego rodzaju wypowiedzi polityka spod sklepu monopolowego? – pyta w reakcji na to nagranie Adam Bielan. Wicemarszałek Senatu przypomina, że w tragedii pod Smoleńskiem „zginęli również koledzy partyjni pana rzecznika”.

Właściciel konta na Twitterze @DariuszMatecki, na którym opublikowano nagranie, informuje, że sporządzono je 10 maja przed północą; Sejm pracował tego wieczoru do godziny 00:21.

źródło:
Zobacz więcej