RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Bielan: Tam, gdzie są opiekunowie niepełnosprawnych, będzie „strefa zero”

– Mam nadzieje, że do tego czasu spór uda się rozwiązać. Jeżeli nie, to będziemy mieć problem z powodów bezpieczeństwa. W tym miejscu, gdzie teraz znajdują się opiekunowie, żadne osoby trzecie nie mogą przebywać – powiedział w „Gościu Wiadomości” wicemarszałek Senatu Adam Bielan, komentując zbliżającą się sesję plenarną zgromadzenia parlamentarnego NATO w parlamencie.

Protestujący w Sejmie: Jesteśmy w stanie zrobić pół kroku do tyłu

– Mamy przygotowany trzeci kompromis dochodzenia do dodatkowych 500 zł. Jesteśmy w stanie zrobić pół kroczku do tyłu, tylko potrzeba tej drugiej...

zobacz więcej

– Będziemy tutaj nie tylko do tego szczytu NATO, ale będziemy jeszcze dłużej – zapowiedziała w czwartek Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych, odnosząc się do zapowiadanej na koniec maja wiosennej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO w Warszawie.

Adam Bielan wyraził nadzieje, że do tego czasu spór uda się jednak rozwiązać. – Jeżeli nie, to będziemy mieć problem z powodów bezpieczeństwa, dlatego, że w tym miejscu, gdzie teraz znajdują się opiekunowie, żadne osoby trzecie nie mogą przebywać. To będzie tak zwana strefa zero – wyjaśnił wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Dodał, że w tym miejscu nie będą mogli przebywać ani dziennikarze, ani żadne osoby trzecie. – Tu chodzi o bezpieczeństwo – podkreślił.

Co dalej z pomnikiem Katyńskim?

Wicemarszałek Senatu ma nadzieję, że władze Jersey City wkrótce zmienią stanowisko w sprawie lokalizacji Pomnika Katyńskiego. Burmistrz miasta chciał przenieść monument, jednak po protestach i wnioskach Polonii miejscowy sąd zdecydował, że Pomnik Katyński pozostanie na miejscu przynajmniej do 29 maja.

Adam Bielan mówił, że w sprawie lokalizacji pomnika trwają nieformalne rozmowy, a niebawem ma dojść do kilku spotkań. Jego zdaniem dzięki zaangażowaniu Polonii amerykańskiej władze miasta już zmieniają stanowisko. – Nie mogę ujawniać wszystkich dyskretnych informacji, ale mam nadzieję, że w ciągu kilku dni dojdzie w tej sprawie do zmiany stanowiska pana burmistrza – mówił „Gość Wiadomości”. – Mam nadzieję, że zostanie osiągnięty akceptowalny dla nas kompromis – dodał.źródło:
Zobacz więcej