Przewrócił się pociąg z węglem. Zmiany w kursowaniu pociągów na trasie Poznań–Szczecin

12 wagonów z węglem wykoleiło się we Wronkach (fot. Twoje Info)

Skład towarowy przewożący węgiel przewrócił się na nasypie kolejowym we Wronkach (woj. wielkopolskie). Wprowadzono zmiany w ruchu pociągów na trasie Poznań-Szczecin. Wiadomość o wypadku, do którego doszło w czwartek po południu, otrzymaliśmy na platformę Twoje Info.

Przeciął mercedesem rondo na skos i spadł na tory kolejowe. Uciekł pieszo

Po kilkunastu godzinach na policję zgłosił się 23-letni kierowca, który w nocy z soboty na niedzielę, prowadząc mercedesa, spadł z ronda Pokoju...

zobacz więcej

Na torach leży większość wagonów, nie ma osób poszkodowanych. Jeszcze nie wiadomo, jakie są przyczyny wypadku. Na miejscu pracuje straż pożarna.

Po wykolejeniu 12 wagonów z węglem w miejscowości Wronki, zmiany rozkładu jazdy objęły 11 pociągów IC oraz 12 pociągów PR. Przewoźnicy wzajemnie honorują bilety na trasie Poznań–Szczecin. W komunikacji zastępczej wykorzystane jest 9 autobusów.

PKP Intercity wprowadziły na trasie od Szczecina do Poznania zastępczą komunikację autobusową na odcinku pomiędzy Drawskim Młynem a Pęckowem. Od Szczecina do Drawskiego Młynu i od Poznania do Pęckowa trasa jest przejezdna. Pasażerowie pociągu „Warta” z Gorzowa Wlk do Poznania będą mieli zapewnioną komunikację autobusową do Poznania. Do północy zmiany w rozkładzie jazdy będą dotyczyły 11 pociągów PKP Intercity.

W Poznaniu i Warszawie powołano specjalny sztab, z przedstawicielami PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz przewoźników, którego zadaniem jest bieżąca koordynacja ruchu pociągów i działań służb technicznych. Na miejsce wykolejenia zostały skierowane trzy specjalistyczne pociągi techniczne oraz pociąg do naprawy sieci trakcyjnej. Teren jest zabezpieczony. Przyczyny zdarzenia zbada specjalna komisja.

źródło:
Zobacz więcej