BMW wycofuje z rynku ponad 300 tys. samochodów

Firma będzie aktywnie kontaktować się z właścicielami samochodów objętych środową decyzją (fot. REUTERS/Damir Sagolj)

Koncern BMW zapowiedział wycofanie z rynku ponad 300 tys. samochodów z serii 1, serii 3, Z4 i X1 na naprawy fabryczne po śledztwie dziennikarskim, które wykazało ryzyko niebezpiecznych problemów z utratą zasilania – poinformowała telewizja BBC.

Koncern BMW przyznał się do błędów w dwóch modelach diesla

Niemiecki koncern samochodowy BMW przyznał się do omyłkowego zainstalowania niewłaściwego oprogramowania sterującego filtrowaniem spalin w 11,7...

zobacz więcej

Niemiecki koncern podjął decyzję ze względu na rosnące obawy dotyczące niekontrolowanej utraty zasilania w niektórych modelach z wymienionych serii, wyprodukowanych między marcem 2007 a sierpniem 2011 r.

W zeszłym roku BMW wycofało z rynku ponad 36,4 tys. pojazdów z silnikiem benzynowym po tym, gdy w grudniu 2016 r. doszło do śmiertelnego wypadku.

Zginął wtedy kierowca samochodu, próbującego ominąć BMW, które nagle się zatrzymało. W wypadku tym doszło w BMW do zwarcia, które stało się przyczyną wyłączenia silnika i świateł stop.

Po śledztwie dziennikarzy telewizyjnych programu o prawach konsumentów - BBC Watchdog, koncern BMW przyznał jednak, że problem może dotyczyć większej grupy samochodów, także tych napędzanych silnikami dieslowskimi.

Firma wystosowała także wezwanie do ich natychmiastowego przeglądu kontrolnego.

W przekazanym stacji BBC oświadczeniu BMW zaznaczyło, że „uznaje, iż mogło dojść do podobnych problemów z zasilaniem w samochodach, które nie były objęte oryginalnym odwołaniem” i poinformowało, że „dobrowolnie rozszerzyło” wezwanie do kontroli.

Jednocześnie koncern zapowiedział, że zostanie stworzona specjalna infolinia, na którą będzie można się zgłosić w celu omówienia wizyty kontrolnej. Firma będzie także aktywnie kontaktować się z właścicielami samochodów objętych decyzją.

źródło:

Zobacz więcej