Nieznane zdjęcie św. Maksymiliana Kolbego ujrzało światło dzienne

Zdjęcie zostało wykonane w 1935 roku (fot. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej)

Niepublikowane dotychczas zdjęcie ze spotkania kapelana i kapitana „Daru Pomorza” ze św. Maksymilianem Kolbem i franciszkanami w Nagasaki trafiło do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Święty Maksymilian Kolbe oczami Brytyjczyka zakochanego w Polsce

Brytyjczyk Patrick Ney kilka lat temu wyemigrował do Polski z powodu kobiety i mimo że potem doszło do rozstania, to miłość do kraju nad Wisłą...

zobacz więcej

Zdjęcie zostało wykonane w 1935 roku. Przedstawia spotkanie kapelana oraz kapitana „Daru Pomorza” z franciszkanami i św. o. Maksymilianem Kolbem w Nagasaki.

Rejs dookoła świata

W latach 1934-1935 miał miejsce rejs „Daru Pomorza” dookoła świata. Na początku 1935 roku jednostka dotarła do japońskiego Nagasaki, gdzie załoga spotkała się z budującymi klasztor franciszkanami i św. ojcem Maksymilianem Kolbem.

Zdjęcie z 1935 r., które upamiętnia ten moment, zachowało się w klasztorze braci franciszkanów na Nagasaki. To tym bardziej zdumiewające, że Nagasaki podczas II wojny światowej było celem ataku nuklearnego.

Na zdjęciu uwiecznieni zostali m.in. św. Maksymilian Kolbe, kapelan „Daru Pomorza” – ksiądz Wojciech Kossak-Główczewski oraz komendant żaglowca kapitan Konstanty Maciejewicz.

źródło:
Zobacz więcej