RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nieprawidłowości finansowe w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. CBA prowadzi śledztwo

CBA prowadzi czynności ws. możliwych przestępstw korupcyjnych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej (fot. PAP/Jakub Kamiński)
CBA prowadzi czynności ws. możliwych przestępstw korupcyjnych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej (fot. PAP/Jakub Kamiński)

Najnowsze

Popularne

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi śledztwo ws. nieprawidłowości finansowych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej – poinformował Piotr Kaczorek z biura komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Dodał, że postępowanie jest w fazie wstępnej.

Polska Grupa Zbrojeniowa otworzy przedstawicielstwo na Węgrzech

Polska Grupa Zbrojeniowa planuje otwarcie przedstawicielstwa na Węgrzech – poinformowała spółka po powrocie z tego kraju prezesa PGZ Błażeja...

zobacz więcej

Chodzi o możliwość wyłudzeń finansowych w PGZ, do których dojść miało w 2016 r. Pierwszy o sprawie poinformował tygodnik „Sieci”. CBA bada możliwość popełnienia przestępstw korupcyjnych w Grupie.

„Przypadek PGZ, którym zajmiemy się szczegółowo, jest tylko jednym z wielu, ale świetnie pokazuje, jak wokół jednej z największych państwowych spółek stworzono układ biznesowo-towarzyski służący wysysaniu publicznych pieniędzy za pomocą pozornych umów, fikcyjnych szkoleń, zawyżanych faktur. Oplatająca holding sieć sięgała poziomu zarządu PGZ oraz gabinetu politycznego MON. To tylko jeden z wielu obszarów funkcjonowania Grupy, który obecnie bada Centralne Biuro Antykorupcyjne” - podkreślono w „Sieci”.

Dziennikarze tygodnika opisują m.in. sprawę niejasnych wydatków na szkolenia i reklamę w PGZ, w którą miał być zamieszany były rzecznik ministerstwa obrony Bartłomiej Misiewicz i jego znajomi.

Piotr Kaczorek z CBA pytany o doniesienia ws. rzekomych nieprawidłowości w PGZ poinformował, że CBA złożyło zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury pod koniec 2017 r.

– Śledztwo zostało wszczęte pod koniec zeszłego roku przez Prokuraturę Okręgową w Tarnobrzegu i zostało w całości powierzone delegaturze CBA w Warszawie – powiedział Kaczorek.

Dodał, że CBA prowadzi obecnie czynności w tej sprawie, a śledztwo jest w fazie wstępnej. Biuro nie przekazało więcej szczegółów dotyczących prowadzonego postępowania.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej