RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Marks wiecznie żywy... Na Uniwersytecie Warszawskim uczczą twórcę komunizmu

Karol Marks (fot.  Henry Guttmann/Getty Images)
Karol Marks (fot. Henry Guttmann/Getty Images)

Instytut Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego organizuje dwudniową konferencję naukową poświęconą dorobkowi Karola Marksa – informuje „Gazeta Polska Codziennie”.

Juncker: Nie obwiniajmy Marksa za zbrodnie komunistycznych dyktatur

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w przemówieniu z okazji 200. rocznicy urodzin Karola Marksa zaapelował, by pamiętać o umieszczeniu...

zobacz więcej

Konferencja odbędzie się w dniach 12-13 czerwca. Jej organizatorzy, Jacek Hołówka i Bogdan Dziobkowski, zapowiedzieli, że materiały z konferencji zostaną opublikowane w specjalnym, poświęconym w całości filozofii Karola Marksa, numerze „Przeglądu Filozoficznego”, który ukaże się w czwartym kwartale 2018 roku.

Jak podaje „Gazeta Polska Codziennie”, obaj organizatorzy zajmują się tym tematem nie od dziś, w ubiegłym roku wydali książkę „Marksizm. Nadzieje i rozczarowania”, która miała pokazać rzekomą aktualność tzw. filozofii marksistowskiej.

Jeden z recenzentów książki, ks. prof. dr hab. Andrzej Bronk, stwierdził, że teksty, z których ona się składa, „dobrze pokazują, że marksizm bynajmniej nie umarł, lecz przepoczwarzył się, przybierając m.in. postać marksizmu kulturowego”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej