RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Brudziński: Do Ochotniczych Straży Pożarnych popłynie więcej pieniędzy

– W roku 2018 do Ochotniczych Straży Pożarnych popłynie z budżetu ponad 137 mln; to o około 13 mln więcej niż w roku ubiegłym – poinformował w piątek szef MSWiA Joachim Brudziński podczas uroczystości wręczenia najwyższych odznaczeń strażackich jednostkom OSP.

Obchody 73. rocznicy forsowania Odry przez 1. Armię Wojska Polskiego

Będąc tutaj, pokazujemy, że pamiętamy o prawdziwych polskich bohaterach – powiedział szef MSWiA Joachim Brudziński w Starych Łysogórkach podczas...

zobacz więcej

W uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie brały udział 52 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, które obchodzą 100 lat istnienia w niepodległej Polsce. Zostały one uhonorowane Złotym Znakiem Związku OSP RP. Złoty Znak jest najwyższym wyróżnieniem przyznawanym przez Prezydium Zarządu Głównego OSP.

Prezes Zarządu Głównego Ochotniczej Straży Pożarnej Waldemar Pawlak podczas oficjalnej części uroczystości zwrócił uwagę, że w tym roku zbiega się 100-lecie niepodległości Polski i 100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej.

– Można powiedzieć, że Państwo Polskiego jeszcze nie było, a była już polska straż. To pokazuje, jak wyjątkowym fenomenem była straż ochotnicza – mówił Waldemar Pawlak.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński zapowiedział zwiększenie dofinansowania z budżetu państwa na Ochotniczą Straż Pożarną – ze 124 do 137 milionów złotych. Podkreślił, że po raz pierwszy OSP są też beneficjentami programu modernizacji służb mundurowych. – Bo to wy jesteście pierwsi, kiedy należy tej pomocy udzielić, bo wy jesteście najbliżej obywateli. Wy żyjecie na co dzień w tych społecznościach – powiedział minister Brudziński.

W sobotę w Warszawie odbędzie się kolejna część uroczystości związanych z Dniem Strażaka. Tym razem świętować będzie straż zawodowa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej