RAPORT

Pogarda

Międzynarodowa akcja CBŚP. Zabezpieczono setki kilogramów narkotyków i środków chemicznych

Najnowsze

Popularne

CBŚP, we współpracy z policją niemiecką i holenderską, zlikwidowało pięć laboratoriów do produkcji środków psychotropowych oraz kilka magazynów. Zatrzymano 14 osób podejrzanych m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i produkcję środków psychotropowych.

CBA zatrzymało księgowego międzynarodowej grupy przestępczej

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało księgowego międzynarodowej grupy przestępczej wyłudzającej VAT. Wśród zatrzymanych z tej grupy jest też...

zobacz więcej

Jak poinformowała rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Iwona Jurkiewicz, podczas działań przeprowadzonych w Polsce, Holandii i Niemczech zabezpieczono setki kilogramów narkotyków i środków chemicznych do ich produkcji. Według śledczych z zabezpieczonych podczas tej operacji substancji można by wyprodukować nawet kilkanaście ton narkotyków. Policja zabezpieczyła też cztery sztuki broni palnej, 50 sztuk amunicji, dwa kradzione pojazdy ciężarowe oraz osiem motocykli.

Na trop przestępczej grupy narkotykowej działającej na terenie Polski, Holandii i Niemiec wpadli policjanci z Zarządu CBŚP w Gorzowie Wlkp. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje gorzowska Prokuratura Okręgowa.

Ustalono, że członkowie grupy zajmowali się m.in. przewozem z Polski do Holandii substancji wykorzystywanych do produkcji narkotyków syntetycznych w postaci amfetaminy czy MDMA, a także mogli organizować nielegalne laboratoria do produkcji tychże narkotyków.

W Polsce, w woj. wielkopolskim policjanci zatrzymali siedem osób. Jednemu z zatrzymanych przedstawiono zarzut związany z kierowaniem zorganizowaną grupą przestępczą. Pozostałym osobom grozi odpowiedzialność za udział w tej grupie.

Łowcy limuzyn upolowani. Gang kradł i rozbierał luksusowe auta na części

Polsko-niemiecka grupa policyjna rozbiła gang, który na terenie Saksonii ukradł kilkadziesiąt luksusowych aut, wartych ponad siedem milionów zł....

zobacz więcej

Zatrzymani usłyszeli także zarzuty dotyczące produkcji substancji psychotropowych w związku z obrotem środkami chemicznymi służącymi do produkcji narkotyków. Decyzją gorzowskiego sądu rejonowego zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące; na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie warte ponad pół mln zł.

Podczas działań w naszym kraju funkcjonariusze CBŚP u jednego z zatrzymanych zabezpieczyli 4 kg amfetaminy, a w firmie produkującej odczynniki chemiczne 17,5 tys. litrów substancji wykorzystywanych w procesie produkcji narkotyków syntetycznych.

Jak przekazała rzecznik CBŚP, łącznie podczas kwietniowych działań w Holandii zabezpieczono 105 kg MDMA, 57 litrów amfetaminy w płynie, 1000 litrów prekursora BMK, 30 litrów prekursora PMK. W ręce policjantów wpadło ponad 67 ton różnych odczynników chemicznych służących do produkcji narkotyków syntetycznych.

Na podstawie wcześniej przekazanych informacji stronie holenderskiej, w marcu br. tamtejsi policjanci zlikwidowali laboratorium MDMA i zabezpieczyli 125 kg MDMA i 46 litrów oleju safrolowego oraz odczynniki chemiczne służące do produkcji narkotyków. Wówczas zatrzymano jedną osobę.

Z kolei policjanci z Niemiec, współdziałając z policją polską i holenderską, przeprowadzili działania, podczas których znaleźli 7,4 tys. litrów odczynników chemicznych o podobnym składzie do tych znalezionych w Holandii i Polsce. Według śledczych substancje te mogłyby być wykorzystane do produkcji narkotyków syntetycznych i niewykluczone, że trafiły do Niemiec z Polski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej