RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Przebrali się za policjantów i zaczęli strzelać na komisariacie

Sprawcy zbiegli (fot. YT)
Sprawcy zbiegli (fot. YT)

Uzbrojeni napastnicy przebrani za policjantów wpadli na komisariat nieopodal stolicy Argentyny i otworzyli ogień do prawdziwych funkcjonariuszy. Jeden z mundurowych został ciężko ranny.

Policjant z 23-letnim stażem na czele gangu oszustów udających... policjantów

Aspirant wydziału kryminalnego policji z Ostrowi Mazowieckiej znalazł nietypowy sposób na zarobek. Skrzyknął kilku znanych mu przestępców i w...

zobacz więcej

Do incydentu doszło we wtorek rano czasu lokalnego na jednym z komisariatów w mieście San Justo w prowincji Buenos Aires. Na nagraniach kamer monitoringu widać jak dwóch mężczyzn wchodzi do budynku i zaczyna strzelać w kierunku czterech funkcjonariuszy.

Jeden z policjantów, 23-letni Rocio Villalba, który jako pierwszy wyciągnął broń, został poważnie ranny. Zabrano go do szpitala, gdzie został poddany operacji kręgosłupa.

Władze informują, że co najmniej czterech napastników brało udział w strzelaninie. Dwóch weszło na komisariat, jeden został w drzwiach, a jeszcze jeden został na ulicy. Szef lokalnej policji oświadczył, że sprawcy strzelali „żeby zabić”.Po nieudanym ataku fałszywi policjanci zbiegli, zostawiając części mundurów i jeden z pistoletów. Policja wszczęła dochodzenie w sprawie incydentu. Uważając, że mogła to być próba odbicia aresztantów bądź więźniów, osadzonych przeniesiono do okolicznych więzień.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej