RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Genialna 22-latka bez smartfona. Jej karierę naukową śledzi NASA

Sabrina Pasterski (fot. Rich Polk/Getty Images for Young Women's Honors )

Sabrina Pasterski, 22-latka pochodząca z amerykańsko-kubańskiej rodziny, jest uznawana za nowe wcielenie Einsteina. Jej dokonaniom bacznie przyglądają się m.in. specjaliści z NASA. Nadzieja naukowców ma swoje zasady: nie korzysta ze smartfona ani z mediów społecznościowych.

Sztuczna inteligencja może doprowadzić do zagłady ludzkości

Roboty wyposażone w systemy sztucznej inteligencji (AI) mogą doprowadzić do wybuchu przerażającego, globalnego konfliktu jądrowego – ostrzega...

zobacz więcej

Świat usłyszał o Pasterski, gdy miała 14 lat. Wtedy to w garażu swoich rodziców zbudowała jednosilnikowy samolot. Ze swoim projektem zgłosiła się w 2008 roku do sekretariatu Massachusetts Institute of Technology, budząc tam entuzjazm – informuje portal generacjasmart.pl.

Dzięki projektowi samolotu Pasterski została przyjęta na studia z fizyki i skończyła je z najwyższą średnią. Obecnie pisze doktorat na Harvardzie. Zajmuje się czasoprzestrzenią, grawitacją kwantową i teorią czarnych dziur. Z 22-latką współpracować chcą renomowane instytucje i firmy, zajmujące się inżynierią i technologią, a jej karierze naukowej bacznie przyglądają się m.in. przedstawiciele NASA.

Pasterski intryguje swoimi zasadami. Jak mówi, nigdy nie miała chłopaka, a interesują ją tylko projekty naukowe. Nie korzysta z mediów społecznościowych ani ze smartfona, gdyż – jak wyjaśnia – „jej umysł musi być sprawny”. Prowadzi jedynie stronę internetową PhysicsGirl, na której dzieli się ze światem swoimi osiągnięciami.

źródło:
Zobacz więcej