RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Metallica zaskoczyła fanów. Wykonała polski utwór na koncercie w Krakowie

Zespół Metallica przygotował nie lada niespodziankę swoim fanom, uczestnikom sobotniego koncertu w Tauron Arenie w Krakowie. Basista Robert Trujillo zaśpiewał jeden z najbardziej znanych utworów polskiego zespołu Dżem – „Wehikuł czasu”. Tego trzeba posłuchać!

Metallica z nowym albumem! Legendarny zespół wciąż w formie

Osiem lat fani zespołu Metallica musieli czekać na nowe wydawnictwo grupy. W piątek na sklepowe półki trafił ich dziesiąty w karierze studyjny...

zobacz więcej

Zespół heavymetalowy Metallica przyjechał do Krakowa w ramach trasy koncertowej promującej najnowszy album Hardwired… To Self-Destruct, który premierę miał 18 listopada 2016 roku i wyszedł nakładem wytwórni założonej przez Metallikę, Blackened Recordings. Zajął 1. miejsce na całym świecie, sprzedając się w prawie 800 tys. kopii w pierwszym tygodniu sprzedaży.

Zespół Metallica powstał w Los Angeles w 1981 roku. Założona przez Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha grupa zadebiutowała albumem „Kill 'Em All” w 1983 r. Zespół jest uważany za jeden z najważniejszych, najbardziej wpływowych zespołów metalowych lat 80. XX wieku, w latach 90. ubiegłego stulecia za najbardziej dochodowy zespół metalowy, a także za jeden z najpopularniejszych i najwybitniejszych zespołów heavymetalowych w dziejach.

Według danych szacunkowych, nakład ze sprzedaży wszystkich wydawnictw muzycznych zespołu na całym świecie wyniósł ponad 150-200 mln egzemplarzy.

źródło:
Zobacz więcej