RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zespół ABBA powraca! Po 35 latach nagrał dwa nowe utwory

Po 35 latach zespół ABBA nagrał nowe utwory (fot. z 1974 r. PAP/EPA/NORA LOREK)

Szwedzki zespół muzyczny ABBA po 35 latach powrócił do studia i nagrał dwa nowe utwory - poinformowała w piątek menedżer tej legendarnej grupy Goerel Hanser. Premierę nowych utworów przewidziano na grudzień.

ABBA znowu razem na scenie. Będzie reaktywacja?

To pierwszy koncert od ponad 30 lat. Legendarna szwedzka grupa ABBA wystąpiła na prywatnym koncercie w jednym ze sztokholmskich klubów.

zobacz więcej

„Po 35 latach uznaliśmy, że fajnie byłoby znów się spotkać i powrócić do studia. I zrobiliśmy to! Poczuliśmy się, jakby czas się zatrzymał, jakbyśmy byli tylko na krótkich wakacjach” – napisali w komunikacie członkowie grupy ABBA: Agnetha, Benny, Bjoern oraz Anni-Frid.

Według menedżer zespołu jeden z nowych utworów będzie nosił tytuł „I still have faith in you”. Obie piosenki zostaną zaprezentowane w grudniu w związku z programem przygotowywanym przez amerykańską telewizję NBC oraz brytyjską BBC. Zespół ABBA jednak nie wystąpi wspólnie na scenie – członków grupy zastąpią ich hologramowe awatary.

Jak ujawnił wcześniej jeden z członków grupy Bjoern Ulvaeus, takie stworzone przez komputery kopie muzyków wyruszą w 2019 roku w tournée.

Zespół ABBA w latach 1972–1982 sprzedał na świecie ponad 400 mln płyt. Muzycy wydali prawie 70 singli. W 1974 roku ABBA piosenką „Waterloo” wygrała konkurs piosenki Eurowizji.

Na początku maja w Sztokholmie otwarta zostanie nowa część Muzeum ABBA. Wystawa zaprezentuje solowe dokonania członków grupy po jej rozpadzie w 1982 roku.

źródło:

Zobacz więcej