Modlitwa za Alfiego Evansa na placu Świętego Piotra

Do modlących się w Watykanie ludzi dołączyły spontanicznie inne osoby (fot. EPA/CLAUDIO PERI)

Około 500 osób modliło się w czwartek późnym wieczorem na placu Świętego Piotra za ciężko chorego brytyjskiego chłopca Alfiego Evansa, o którego stoczono sądową batalię. Na czuwanie modlitewne wierni umówili się za pośrednictwem portali społecznościowych.

„Polska jest niesamowita”. Ojciec Alfiego Evansa dziękuje za wsparcie

Tom Evans, ojciec dwuletniego Alfiego Evansa, którego walka o życie w szpitalu Alder Hay w Liverpoolu poruszyła w ostatnich dniach opinię...

zobacz więcej

To było drugie spotkanie modlitewne w intencji chłopca, przebywającego w szpitalu w Liverpoolu. Pierwsze odbyło się w środę. Na placu przed bazyliką zgromadziły się rodziny z dziećmi, młodzi ludzie, duchowni.

Do modlących się w Watykanie ludzi dołączyły spontanicznie inne osoby, które były w pobliżu. „Inicjatywa ta będzie kontynuowana tak długo, jak będzie to konieczne. Wybrano plac Świętego Piotra na znak wdzięczności dla papieża za to, co robi” – powiedzieli mediom inicjatorzy czuwania.

W ten sposób przywołali wcześniejsze apele Franciszka o to, by nie odłączać dziecka od aparatury utrzymującej go przy życiu i zrobić wszystko, by go uratować. Miało temu służyć przewiezienie chłopca do watykańskiego szpitala Bambino Gesu w Rzymie, ale na to nie zgodził się brytyjski sąd. Wyraził natomiast zgodę na leczenie paliatywne dziecka.

Czuwania modlitewne w intencji Alfiego zorganizowano także w Modenie, Mediolanie, Turynie, Weronie i Cagliari.

źródło:

Zobacz więcej