Jaki: Warszawa zasługuje na lepsze zarządzanie

– Mam takie marzenie, żeby Warszawa była prawdziwą, europejską stolicą. Stolicą, która będzie błyszczała na tle innych stolic, innych państw na świecie. Ale nigdy tak nie będzie, dopóki nie będzie miastem uczciwym – powiedział kandydat PiS na urząd prezydenta stolicy, wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Patryk Jaki.

Oto kandydaci PiS na prezydentów miast

Patryk Jaki, Małgorzata Wassermann, Jacek Żalek, Tomasz Latos, Kacper Płażyński, Sebastian Pieńkowski, Waldemar Buda wśród kandydatów Zjednoczonej...

zobacz więcej

Wiceminister podkreślił w „Minęła dwudziesta”, że Warszawa jest miastem o gigantycznym potencjale z ciężko pracującymi ludźmi. – Mieszkańcy Warszawy ciężką swoją pracą wypracowują budżet. Budżet wielkości prawie 16 mld zł – mówił. I dodał, że kilka takich budżetów wypłynęło do mafii reprywatyzacyjnej przez to, jak rządzi PO. Jego zdaniem Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta stolicy z ramienia PO i Nowoczesnej, chce kontynuować te rządy.

W ocenie Jakiego polityk Platformy obraża wszystkich warszawiaków, którzy związali się z tym miastem, ale urodzili się w innych miejscach. – Ja chciałbym z kolei, żeby Warszawa była miastem przyjaznym dla wszystkich – zapewnił polityk, który sam pochodzi z Opola.

– Kampanią wyborczą będziemy przekonywali, że Warszawa po prostu zasługuje na lepsze zarządzanie, że Warszawa może być lepiej zarządzania – podkreślił.

Zapytany, czy mimo kandydowania na prezydenta stolicy pozostanie szefem komisji weryfikacyjnej, odparł, że tak – jeżeli premier i Sejm uznają, że dalej jest taka potrzeba. Jak dodał, członkowie komisji dzień i noc zajmują się pomaganiem mieszkańcom Warszawy. – Dalej będziemy to robić – zapewnił kandydat PiS.

Jaki zapytany, czy jako kandydat na prezydenta stolicy i przewodniczący komisji nie będzie pozostawał w konflikcie interesów, ocenił, że nie ma takiego zagrożenia. – Póki da się pomagać ludziom, ja chcę to robić – mówił. Jak podkreślił, dla niego najważniejszym elementem jest to, żeby rozwiązywać problemy Warszawy. – Ja to dzień i noc próbuję robić – mówił Jaki.źródło:
Zobacz więcej