RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Oto kandydaci PiS na prezydentów miast

Najnowsze

Popularne

Patryk Jaki, Małgorzata Wassermann, Jacek Żalek, Tomasz Latos, Kacper Płażyński, Sebastian Pieńkowski, Waldemar Buda wśród kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów największych miast – poinformował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Sondaż Kantar Public: PiS i PO „utrzymują elektoraty na tym samym poziomie”

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w kwietniu, 36 proc. osób, które zadeklarowały gotowość wzięcia udziału w wyborach, zagłosowałoby na PiS, a 23...

zobacz więcej

O urząd prezydenta Warszawy będzie się starał Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości i przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie. Jak wskazał prezes PiS, kandydatem ZP na prezydenta Białegostoku jest Jacek Żalek, działacz Porozumienia. Kandydatem na prezydenta Bydgoszczy został działacz PiS Tomasz Latos. Z kolei o prezydenturę w Gdańsku zawalczy Kacper Płażyński z PiS, a w Gorzowie Wielkopolskim Sebastian Pieńkowski z PiS.

– Katowice, tutaj poprzemy Marcina Krupę, który nie jest działaczem PiS, jest ponadpartyjny, ale był popierany poprzednio i w dalszym ciągu będzie przez nas popierany – oświadczył Kaczyński.

Jak dodał, w przypadku Kielc kandydatem ZP będzie Wojciech Lubawski. – To także jest poparcie, też był poprzednio przez nas popierany i to poparcie utrzymujemy. Będziemy jego sukces traktowali jako własny – mówił lider PiS.

Kandydaci PiS na prezydentów miast (infografika portal TVP.info)
Kandydaci PiS na prezydentów miast (infografika portal TVP.info)

Kaczyński poinformował też, że kandydatką Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa została Małgorzata Wassermann. Z kolei w Lublinie kandydatem będzie Sylwester Tułajew, w Łodzi Waldemar Buda, w Olsztynie Michał Wypij, a w Opolu Violetta Porowska.

Kaczyński poinformował też, że kandydatem na prezydenta Poznania będzie Tadeusz Zysk, w Rzeszowie Wojciech Buczak, w Szczecinie Bartłomiej Sochański, w Toruniu Zbigniew Rasielewski, we Wrocławiu Mirosława Stachowiak-Różecka i w Zielonej Górze Piotr Barczak.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej