RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lekarz prezydenta USA spowodował wypadek pod wpływem środków odurzających

Ronny L. Jackson ma być szef Departamentu ds. Weteranów (fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)
Ronny L. Jackson ma być szef Departamentu ds. Weteranów (fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)

Nominowany na stanowisko szefa Departament ds. Weteranów, prezydencki lekarz Ronny Lynn Jackson znalazł się pod obstrzałem mediów. „New York Times” podał, że Jackson lekką ręką wypisywał recepty na opioidy i spowodował wypadek pod wpływem środków odurzających.

Kolejne „Zwalniam cię” Trumpa. Szef resortu ds. weteranów odwołany

Dotychczasowy szef Departamentu Spraw Weteranów USA David Shulkin został odwołany ze stanowiska. Prezydent Donald Trump poinformował za...

zobacz więcej

Podczas krótkiej rozmowy z dziennikarzami w Białym Domu 51-letni Jackson, medyk wojskowy, który od 2013 r. odpowiadał za zdrowie Baracka Obamy, a obecnie Donalda Trumpa, potwierdził, że będzie się ubiegać o stanowisko szefa resortu i zamierza kontynuować procedurę.

Zapytany o doniesienia, wedle których miał spowodować wypadek i uszkodzić samochód, który prowadził, mimo że znajdował się pod wpływem środków zmieniających świadomość, Jackson odpowiedział, że „jego samochód nie został uszkodzony i to wszystko, co może powiedzieć na ten temat”.

Powołując się na źródła w kręgach Partii Demokratycznej „NYT” podał, że auto rozbite przez Jacksona było samochodem służbowym. Pojawiły się też doniesienia, że Jackson stwarzał bardzo nerwową atmosferę w pracy i stosował mobbing.

Mimo zapewnień, że nie zrezygnuje ze stanowiska, prezydencki lekarz miał powiedzieć swym kolegom, że w każdej chwili może się wycofać – twierdzi z kolei „Washington Post”. Jackson jest podobno coraz bardziej sfrustrowany skomplikowaną procedurą i wysuwanymi pod jego adresem oskarżeniami.

Dotychczasowy szef Departamentu ds. Weteranów David Shulkin został odwołany ze stanowiska pod koniec marca. Prezydent Trump poinformował za pośrednictwem Twittera, że zamierza powierzyć tekę ministra swemu osobistemu lekarzowi i że w okresie przejściowym resortem będzie kierować dotychczasowy wiceszef Robert Wilkie.

źródło:

Zobacz więcej