RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Prawie dziewięć ton kokainy w kontenerach z bananami

Wartość przechwyconej kokainy szacuje się na 470 mln euro (fot. Guardia Civil-Ministerio del Interior/Handout via REUTERS)
Wartość przechwyconej kokainy szacuje się na 470 mln euro (fot. Guardia Civil-Ministerio del Interior/Handout via REUTERS)

Na statkach z Kolumbii przejęto 8,7 tony kokainy ukrytej w trzech kontenerach z bananami – poinformowało hiszpańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. To największa ilość przechwyconego narkotyku, zanotowana dotychczas w Hiszpanii.

Obława na dilerów. Jeden z gangsterów ukrył się w… sądzie

Nawet pół tony amfetaminy mogli sprzedać gangsterzy zaopatrujący się w towar u Jacka D., jednego z największych producentów tego narkotyku w...

zobacz więcej

– Operacja miała miejsce w niedzielę w porcie w Algeciras na południu kraju – podał resort spraw wewnętrznych. W związku ze sprawą zatrzymano co najmniej pięć osób – w Algeciras i Maladze oraz we francuskim Lyonie.

Według hiszpańskich mediów 8,7 tony jest rekordową partią, również jeśli chodzi o narkotyk znaleziony w kontenerze na statku w Europie. Wartość przechwyconej kokainy szacuje się na rynku europejskim na 470 mln euro.

Przy okazji tej operacji przypomina się o przejęciu w grudniu 2017 roku 5,8 tony kokainy, co było wówczas największą od 18 lat w Hiszpanii skonfiskowaną partią narkotyku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej