Napastnika z Toronto zainspirował seryjny morderca

25-letni Alek Minassian, który wjechał wynajętą furgonetką w przechodniów na ulicy w Toronto, był zafascynowany seryjnym zabójcą. W poniedziałkowym ataku zginęło 10 osób, zaś rannych zostało 15. Sprawca został ujęty po krótkim pościgu.

Van wjechał w pieszych w Toronto. Kierowca został złapany

10 osób nie żyje, zaś 15 jest rannych - to bilans ofiar tragedii, która w poniedziałek wydarzyła się w Toronto. Na chodnik pełen przechodniów...

zobacz więcej

Tuż przed atakiem Minassian opublikował na Facebooku post, w którym wychwalał seryjnego zabójcę Elliota Rodgera. W 2014 roku ten 23-latek w miejscowości Isla Vista zabił 6 studentów kalifornijskiego uniwersytetu, zaś 14 ranił. Otoczony przez policję popełnił samobójstwo. Sam napastnik z Toronto miał wzywać policjantów, żeby po zatrzymaniu strzelili mu w głowę.

Minassian nawiązał też do działającej na portalu Reddit grupy „incel” , której nazwa jest skrótem od określenia „mimowolny celibat”. Ta mizoginistyczna grupa zrzeszała młodych mężczyzn, którzy mieli kłopoty z nawiązaniem relacji z kobietami.

Sierż. Graham Gibson z policji w Toronto powiedział podczas konferencji prasowej, że wśród ofiar większość stanowiły kobiety. Władze oficjalnie nie podały tożsamości żadnej z ofiar.

źródło:
Zobacz więcej