Polacy chętnie inwestują w nieruchomości. Pomagają rekordowo niskie stopy

Polacy chętnie kupują mieszkania także na rynku wtórnym (fot. Pexels)

Dobra sytuacja gospodarcza przekładająca się na wyższe wynagrodzenia oraz niskie bezrobocie dają obywatelom poczucie bezpieczeństwa. W połączeniu z rekordowo niskimi stopami procentowymi, które zgodnie z zapowiedziami prezesa NBP nie wzrosną w najbliższych latach, przekłada się to na wzrost zainteresowania Polaków inwestycjami w nieruchomości – informuje „Gazeta Polska Codziennie”.

Wynagrodzenia wyższe niż przed rokiem. GUS podał dane

Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło w marcu o 3,7 procent licząc rok do roku – podał Główny Urząd Statystyczny. Poinformował...

zobacz więcej

Mieszkanie od lat uznawane jest za najlepszy sposób lokowania pieniędzy. Z badań agencji Metrohouse wynika, że tak uważa 2/3 ankietowanych. – Kolejne pozycje w tego typu rankingach – złoto, giełda, fundusze, lokaty, dzieła sztuki czy obligacje – mają zdecydowanie drugorzędne znaczenie – podkreśla Jarosław Jędrzyński, ekspert portalu RynekPierwotny.pl.

Dziennik wskazuje, że średnia wartość nabywanego mieszkania na rynku wtórnym to 265 tys. zł, zaś w Warszawie to już 306 tys. zł, co pozwala na zakup niewielkiego dwupokojowego mieszkania.

W I kwartale tego roku 28 proc. zakupów mieszkań na rynku wtórnym było dokonywanych z zamiarem inwestycyjnym. W ubiegłym roku odsetek ten był o 5 punktów proc. niższy.

– Klienci, nabywając mieszkania w celu przeznaczenia ich na wynajem, nadal nie do końca odkrywają swoje zamiary przed deweloperem lub pośrednikiem – zwraca uwagę ekspert.

źródło:
Zobacz więcej