Milionowa korekta. Prezydent Gdańska poprawił oświadczenia majątkowe

Paweł Adamowicz jest oskarżony o nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych (fot. PAP/Adam Warżawa)

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz przypomniał sobie poprzednie dochody i poprawił oświadczenia majątkowe. Łącznie dokonał korekt na prawie milion złotych – informuje Radio Gdańsk.

Nowe zarzuty dla prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

zobacz więcej

Korekty dotyczą oświadczeń z kwietnia i sierpnia 2010 roku, stycznia i kwietnia 2011 roku oraz kwietnia 2012 roku. Różnice są znaczące – w jednym przypadku Adamowicz dopisał ponad 321 tys. zł.

Wszystkie korekty pojawiły się w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Poprawki dotyczącą zasobów pieniężnych zgromadzonych w polskiej walucie. Można się z nimi zapoznać pod tym LINKIEM.

Łącznie dokonano korekt na kwotę 971,997 zł i 73 gr, ale – zwraca uwagę Radio Gdańsk – nie oznacza to, że majątek Adamowicza „powiększył się” o niemal milion. We wszystkich oświadczeniach prezydent musiał powtarzać kwoty, na które zrobił korekty. Łącznie ujawnił dodatkowe ponad 331 tys. zł.

Przed Sądem Rejonowym w Gdańsku toczy się proces ws. nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych Adamowicza za lata 2010-2012. Samorządowiec miał nie wykazać w nich wszystkich mieszkań i oszczędności. Grozi mu do trzech lat więzienia.

źródło:
Zobacz więcej