Pili własny alkohol w restauracji. Kelner zwrócił im uwagę, ciężko go pobili

Siedmiu cudzoziemców brutalnie zaatakowało personel jednej z restauracji w centrum Pragi. Bójka rozpoczęła się po tym, jak kelner zwrócił im uwagę, że nie wolno spożywać własnego alkoholu w ogródku należącym do lokalu.

List gończy za 14 migrantami. Uciekli z zamkniętego ośrodka

Czternastu migrantów wytypowanych do deportacji uciekło z zamkniętego ośrodka dla uchodźców w Kallered pod Goeteborgiem na południu Szwecji –...

zobacz więcej

– Grupa siedmiu mężczyzn zaatakowała pracowników restauracji; kelnera powalili na ziemię, okładali pięściami i kopali. Kiedy osoba poszkodowana leżała bez ruchu, podejrzani uciekli – powiedział rzecznik policji Jan Danek.

Według rzecznika napastnicy wsiedli do tramwaju. Ranny mężczyzna trafił do szpitala na oddział intensywnej terapii. Jego stan był na tyle poważny, że musiał przejść operację głowy.

Wkrótce sprawcy zostali złapani na lotnisku Václava Havla w Pradze. Jak podał rzecznik policji, wracali oni do Holandii.

Policja sugeruje, że za przestępstwa związane ze szczególnym zagrożeniem zdrowia oraz nękania grozi mężczyznom do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej