Pożar strawił magazyn chemikaliów. Trwa dogaszanie

Trwa akcja gaśnicza w Żywcu, gdzie w poniedziałek wieczorem wybuchł pożar. Według doniesień, które portal tvp.info otrzymał od świadków akcji gaśniczej, ogromne płomienie wydobywały się z magazynu z chemikaliami firmy Bolix. W akcji brało udział niemal 30 jednostek straży pożarnej. Obecnie trwa dogaszanie.

Kłęby dymu nad Katowicami. Strażacy opanowali groźny pożar

Dobiega końca akcja gaszenia wielkiego pożaru w zakładzie recyklingu odpadów w Siemianowicach Śląskich. Ogień, który pojawił się tam w środę późnym...

zobacz więcej

Rzecznik żywieckich strażaków Marek Tetłak poinformował, że w sąsiedztwie zakładu mieszczącego się przy ul. Stolarskiej spaleniu uległo kilka samochodów. Strażakom udało się obronić przed ogniem pobliskie budynki.

– Trwa akcja gaszenia. Pożar został zlokalizowany w obrębie zakładu. W akcji lekko ranny został strażak. Została udzielona mu pomoc – relacjonował.

Rano strażacy poinformowali, że sytuacja jest opanowana. – Na miejscu wciąż jest kilka zastępów strażaków. Miejsce jest dozorowane. Trudno w tej chwili powiedzieć, ile potrwa jeszcze akcja – powiedział ratownik dyżurny żywieckiej straży.

Podczas akcji woda użyta przy gaszeniu przedostała się do studzienek burzowych i dalej do rzeki Soły. Mieszkańcy alarmowali, że pojawiły się śnięte ryby. Strażacy natychmiast zareagowali, rozstawiając rękawy sorpcyjne.Aneta Gołębiowska z biura prasowego śląskiej komendy PSP dodała, że magazyn, w którym mieści się rozlewnia chemikaliów liczy ok. 1 tys. m kw.

Z ogniem walczyło niemal 30 zastępy strażaków z Żywiecczyzny i sąsiednich powiatów. W rejonie pożaru zamknięto dwie ulice.

źródło:
Zobacz więcej