RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Książę William i księżna Catherine pokazali światu syna [WIDEO]

Brytyjski książę William, książę Cambridge i jego żona, Kate, księżną Cambridge, która trzyma nowonarodzonego syna (fot. PAP/EPA/WILL OLIVER)
Brytyjski książę William, książę Cambridge i jego żona, Kate, księżną Cambridge, która trzyma nowonarodzonego syna (fot. PAP/EPA/WILL OLIVER)

Urodzony właśnie książę Cambridge opuścił wieczorem szpital św. Marii w Londynie, gdzie przyszedł na świat siedem godzin wcześniej. Dziecku i jego matce, księżnej Kate, towarzyszył ojciec, książę William.

Najmłodszy następca tronu już na świecie. Księżna Kate urodziła syna

Żona drugiego w kolejce do brytyjskiego tronu księcia Williama, księżna Cambridge Kate urodziła syna – poinformował Pałac Kensington. Dziecko jest...

zobacz więcej

William, który był przy Kate podczas porodu, pojawił się w drzwiach prywatnego skrzydła szpitala Lindo Wing jako pierwszy, po czym wsiadł do samochodu, zapowiadając, że „wkrótce wróci”.

Wrócił z pozostałą dwójką dzieci - pięcioletnim George'em i trzyletnią Charlotte - by miały okazję poznać swojego młodszego brata.

Wkrótce później starsze dzieci wróciły do rezydencji rodzinnej w Pałacu Kensington, a rodzice wraz z najmłodszym synem pozowali do zdjęć fotoreporterom i dziennikarzom telewizyjnym z całego świata. Kilka minut później odjechali w kierunku domu.

Według oficjalnego komunikatu Pałacu Buckingham chłopiec urodził się o 11.01 czasu lokalnego i waży 3,83 kg. Zarówno matka, jak i dziecko czują się dobrze. Imię dziecka zostanie podane do wiadomości publicznej prawdopodobnie w ciągu najbliższych dni. Według bukmacherów najbardziej prawdopodobnym wyborem rodziców są imiona: Arthur, James, Albert, Frederick i Philip.

Jak podkreślono, królowa Elżbieta II, jej mąż Filip, a także pozostali członkowie rodziny królewskiej zostali poinformowani o narodzinach i są „zachwyceni” tą informacją. Swoje gratulacje przekazali także premier Theresa May, szef MSZ Boris Johnson i lider opozycji Jeremy Corbyn.

Trzecie „królewskie dziecko” pary jest piąte w linii sukcesji - po księciu Karolu, swoim ojcu Williamie i rodzeństwie: pięcioletnim George'u i trzyletniej Charlotte, a przed młodszym bratem Williama, Harrym.

źródło:

Zobacz więcej