RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czabański: PO rozpowszechniała o mnie nieprawdziwe informacje

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych i były wiceminister kultury Krzysztof Czabański złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez działaczy Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem PO rozpowszechniała nieprawdziwe informacje dotyczące wysokości nagród rzekomo przez niego pobranych.

Krzysztof Czabański: Ordynarne kłamstwo PO i posła Brejzy!

Poseł Krzysztof Czabański za pomocą mediów społecznościowych zdementował informację, jakoby przyjął nagrodę w wysokości 72 tys. złotych. Kilka dni...

zobacz więcej

Chodzi o informację widniejącą na bilbordach Platformy Obywatelskiej, wedle której Krzysztof Czabański jako wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego miał otrzymać 72 tys. zł nagrody.

Przewodniczący Krzysztof Czabański przyznał, że otrzymał nagrodę, ale w zdecydowanie mniejszej wysokości.

– W czasach, kiedy byłem wiceministrem kultury, to był rok 2016, dostałem jednorazową nagrodę 6 tys. zł. brutto, co dało 4,2 tys. zł. netto. To była nagroda w momencie, gdy złożyłem rezygnację z funkcji po zakończeniu zadania polegającego na przygotowaniu projektu nowej ustawy medialnej – zaznaczył przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

Krzysztof Czabański wnosi do prokuratury o ustalenie, kto odpowiada za podanie tej informacji. Zapowiedział jednocześnie, że następnym krokiem będzie wniesienie pozwu do sądu przeciwko osobom odpowiedzialnym za tę akcję.

– Będę domagał się przeprosin i zadośćuczynienia w postaci wpłaty 72 tys. zł na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Toruniu – zaznaczył.

źródło:
Zobacz więcej