RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Najmłodszy następca tronu już na świecie. Księżna Kate urodziła syna

Brytyjski książę William, książę Cambridge i jego dzieci książę George i księżniczka Charlotte przybywają odwiedzić swoją żonę, Kate, księżną Cambridge, która urodziła chłopca (fot. PAP/EPA/WILL OLIVER)

Żona drugiego w kolejce do brytyjskiego tronu księcia Williama, księżna Cambridge Kate urodziła syna – poinformował Pałac Kensington. Dziecko jest piąte w linii sukcesji do tronu po księciu Karolu, swoim ojcu i rodzeństwie – pięcioletnim George'u i trzyletniej Charlotte.

To już nie plotki. Oficjalnie potwierdzono, że księżna Kate jest w ciąży

Brytyjska para książęca, spodziewa się trzeciego dziecka. Poinformował o tym Pałac Kensington. William i Kate mają już dwoje dzieci – syna George'a...

zobacz więcej

Chłopiec urodził się o 11.01 czasu lokalnego (godz. 12.01 czasu polskiego), kilka godzin po tym, jak Kate została przyjęta do szpitala św. Marii w zachodnim Londynie, gdzie w 2013 i 2015 roku przyszły na świat także poprzednie dzieci pary.

Ksiażęca para ma już dwoje dzieci – syna George'a i córkę Charlottę. Chłopiec, który właśnie przyszedł na świat, jest piąty w linii do brytyjskiego tronu.

Imię dziecka zostanie podane opinii publicznej w ciągu najbliższych dni. Według bukmacherów będzie to Albert, Artur albo Fred.

źródło:
Zobacz więcej