Konferencja z suflerem. Posłanka pomogła przewodniczącemu Platformy

Politycy Platformy Obywatelskiej ruszyli w Polskę. Lider PO Grzegorz Schetyna na sobotniej konferencji prasowej w Goleniowie (woj. zachodniopomorskie) usłyszał pytanie: – Gdyby pan miał podsumować osiem lat rządów Platformy Obywatelskiej, jakie by pan wymienił trzy-cztery największe sukcesy PO? Odpowiedź przyszła po chwili namysłu, reporter „Panoramy” wyłapał też głos suflera.

Trzy lub cztery sukcesy rządów PO-PSL? Grzegorz Schetyna zaniemówił

- Jakby pan miał podsumować osiem lat rządów PO, jakie by pan wymienił trzy, cztery sukcesy, takie największe? – spytał Grzegorza Schetynę...

zobacz więcej

Zapytany, lider PO zamilkł na dłuższą chwilę, po czym powiedział: – Platforma Obywatelska to jest partia, która nie może mówić tylko o ośmiu latach rządów w latach 2007-2015. Jeżeli dzisiaj w kontekście wyborów samorządowych chcemy podsumowywać, to podsumowujmy trzy kadencje, nasze kadencje samorządowe, nasze kadencje od 2006 roku, nasza władza w sejmikach, zmiana, przebudowa całej konstrukcji polskiego państwa, polskich województw, Polski lokalnej.

Po tym wstępie padła odpowiedź na pytanie o osiągnięcia: – Tysiące kilometrów zbudowanych dróg, dróg ekspresowych czy autostrad… Wówczas w rolę suflera przewodniczącego Schetyny wcieliła się posłanka Magdalena Kochan, podpowiadając: „orliki”, co wyłapał reporter Panoramy.

W sumie listę osiągnięć ośmiu lat rządów PO Grzegorz Schetyna streścił w półminutowej wypowiedzi, po czym zmienił temat, stwierdzając, że „rząd PiS przesuwa Polskę na margines Europy”.

źródło:
Zobacz więcej