Czterech zabitych w strzelaninie w restauracji pod Nashville. Pościg za zabójcą

Trwa policyjna obława (fot. PAP/EPA/RICK MUSACCHIO)

Policja prowadzi zakrojony na szeroką skalę pościg za 29-letnim mężczyzną, który nocy z soboty na niedzielę zastrzelił cztery osoby w restauracji pod Nashville, w stanie Tennesse. Dwie osoby zostały ranne i przewieziono je w stanie krytycznym do szpitala.

Strzelanina w siedzibie firmy YouTube. Sprawczyni popełniła samobójstwo

Zidentyfikowano sprawczynię wtorkowej strzelaniny w siedzibie YouTube’a na przedmieściach San Francisco w Kalifornii. To 39-letnia Nasim Aghdam,...

zobacz więcej

Według policji, trwa intensywny pościg za mężczyzną, który około godz. 3.25 czasu miejscowego (godz. 9.25 czasu polskiego) wtargnął ze strzelbą do restauracji sieci Waffle House w miejscowości Antioch i otworzył ogień. Gdy jeden z klientów, 29-letni James Shaw Junior odebrał mu broń i wrzucił ją za kontuar, napastnik zrzucił płaszcz i nagi uciekł. – Miałem szansę coś zrobić i to zrobiłem – stwierdził bohater.

Policja z Nashville informowała na Twitterze, że wybiegając z restauracji sprawca zrzucił płaszcz i był nagi. Świadkowie, którzy zauważyli go później w pobliskim lesie, twierdzą jednak, że miał na sobie czarne spodnie. Policja zidentyfikowała napastnika jako 29-letniego Traivisa Reinkinga. Motywy jego działania nie są znane. Akcja poszukiwania sprawcy trwa.

Obława

Zainteresowanie policji skupia się na 29-letnim Travisie Reinkingu, na którego zarejestrowany jest samochód, pozostawiony przez zabójcę przed restauracją. Policja ostrzega, że jest on „ekstremalnie niebezpieczny” i może być nadal uzbrojony.

Dwie ranne osoby w stanie krytycznym trafiły do szpitala Uniwersytetu Vanderbilt.

– To tragiczny dzień dla naszego miasta (...). Myślami jestem z rodzinami zabitych i rannych w tej strzelaninie – oświadczył burmistrz Nashville David Briley.

źródło:
Zobacz więcej