Akcja ABW w Dzierżoniowie. Celem była grupa neofaszystów

Dwie osoby zatrzymali funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Dzierżoniowie, gdzie w sobotę prowadzili akcję wymierzoną w środowisko neofaszystów. W tym mieście miał się odbyć koncert propagujący tę ideologię – poinformowała prokuratura.

ABW uderza w przestępców gospodarczych

Z 342 śledztw prowadzonych przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w 2017 r. 189 (55 proc.) dotyczyło spraw ekonomicznych i gospodarczych –...

zobacz więcej

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prokurator Tomasz Orepuk poinformował w niedzielę, że w efekcie akcji zatrzymano dwóch mężczyzn, organizatorów koncertu.

– W poniedziałek zostaną doprowadzeni do prokuratury. Nie chcę jeszcze mówić o ewentualnych zarzutach, które zostaną im postawione, ponieważ wciąż trwają czynności śledcze i analizowany jest materiał dowodowy – powiedział prokurator.

Dodał, że w akcji ABW i policji, która trwała od popołudnia w sobotę, uczestniczyło 300 funkcjonariuszy. Dokonano przeszukań kilkunastu miejsc, m.in. pomieszczeń i pojazdów oraz wylegitymowano ponad sto osób.

W Dzierżoniowie miał sie odbyć w sobotę koncert organizowany przez środowiska neofaszystowskie. W efekcie działań służb do koncertu nie doszło.

Akcja ABW i policji odbyła się na polecenie Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, która prowadzi w okręgu świdnickim wszystkie śledztwa związane z propagowaniem nienawiści oraz systemów totalitarnych.

źródło:

Zobacz więcej