RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Program 500 plus zlikwidował biedę. Polska bieda miała twarz dziecka”

Zdjęcie ilustracyjne (fot. Arpad Kurucz/Anadolu Agency/Getty Images)
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Arpad Kurucz/Anadolu Agency/Getty Images)

– Rząd PiS jest na dobrej drodze, by zrealizować cały swój program wyborczy – ocenił Maciej Wąsik. Zastępca koordynatora służb specjalnych spotkał się w sobotę z mieszkańcami Czerwińska nad Wisłą na Mazowszu; jest posłem z tego regionu. Przekonywał, że „kiedyś reformy kojarzyły się wyłącznie z zaciskaniem pasa”. – Ta bieda dopiero teraz została zlikwidowana, przez Program 500 plus. Bo polska bieda miała tak naprawdę twarz dziecka. Im ktoś miał więcej dzieci, tym więcej miał problemów finansowych – mówił poseł PiS.

Konwencja PiS w Warszawie. Premier Morawiecki zaprezentował swoją „piątkę”

Mniejszy ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., wyprawka w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program...

zobacz więcej

– Rząd PiS jest rządem wiarygodnym – mówił do wyborców. – Szliśmy do wyborów z hasłami ogromnych zmian społecznych. I wydaje się, że jesteśmy na dobrej drodze, żeby zrealizować cały swój program wyborczy – oświadczył Wąsik.

Zapewnił, że ogłoszone ostatnio przez rząd i premiera Mateusza Morawieckiego kolejne programy prospołeczne, w tym prorodzinne i senioralne, a także związane z lokalnymi inwestycjami drogowymi, zostaną przeprowadzone najpóźniej w ciągu kolejnych ośmiu miesięcy. – To nie jest wszystko to, co będziemy jeszcze robić do wyborów parlamentarnych, ale to jest to, co będziemy robić w najbliższym czasie dla Polski i Polaków, przez najbliższe pół roku, być może osiem miesięcy – obiecał Wąsik.

Wśród zapowiadanych reform wymienił m.in. wsparcie dla seniorów w ramach programu roboczo nazwanego Dostępność plus, mającego poprawić jakość życia osób starszych, na który rząd zamierza przeznaczyć 23 mld zł, a także obniżenie podatku CIT z 15 do 9 proc. dla małych i średnich podmiotów, oraz uruchomienie funduszu na budowę dróg lokalnych, gminnych i powiatowych – w wysokości 5 mld zł.

– Uważam, że PiS jest pierwszą ekipą rządzącą, której reformy pozytywnie w swoich kieszeniach odczuwają obywatele. Bo kiedyś reformy kojarzyły się tylko i wyłącznie z zaciskaniem pasa – ocenił Wąsik. Jako przykład reform, które przyniosły wcześniej „ogromną biedę”, zwłaszcza poza dużymi miastami, podał reformy Leszka Balcerowicza.

– Ta bieda dopiero teraz została zlikwidowana, przez Program 500 plus. Być może nie w stu procentach, ale idziemy w dobrym kierunku. Bo polska bieda miała tak naprawdę twarz dziecka. Im ktoś miał więcej dzieci, tym więcej miał problemów finansowych. Myślę, że Program 500 plus to ogromny przełom cywilizacyjny. Mnóstwo ludzi poczuło się bezpieczniej – mówił poseł PiS.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej