Raport

Epidemia koronawirusa

„Nikt poza mną nie wie, gdzie jest ta skrzynia”. Milioner zachęca do szukania skarbu

Milioner ukrył w Górach Skalistych skarb o wartości 2 mln dolarów (fot. Instagram/@forrest.fenn)

Forest Fenn, 87-letni milioner twierdzi, że zakopał skarb o wartości około dwóch milionów dolarów na terytorium Gór Skalistych w Nowym Meksyku. Jak mówi, odnalezienie go może zająć nawet tysiąc lat.

Pomidor na Giewoncie. Coraz więcej roślin zdobywa szczyty gór

Naukowcy z całej Europy zbadali, jak zmienia się roślinność na szczytach górskich, m.in. w Polsce. Okazuje się, że gatunków szybko tam przybywa –...

zobacz więcej

Ekscentryczny milioner oświadczył, że już około 350 000 osób próbowało znaleźć jego skarb, a 4 osoby miały zginąć w czasie poszukiwań.

Dla chcących wzbogacić się o dwa miliony dolarów Fenn przygotował kilka podpowiedzi. – Skrzynia ze skarbami nie jest pod wodą, nie jest też blisko rzeki Rio Grande – napisał Fenn na swoim blogu.

– Nie trzeba przesuwać dużych skał ani wspinać się w górę lub w dół stromej przepaści. Skarb nie jest ukryty pod żadnym obiektem stworzonym przez człowieka. Pamiętajcie, że miałem około 80 lat, kiedy odbyłem dwie podróże z mojego pojazdu do miejsca, w którym ukryłem szkatułkę. Proszę, bądźcie ostrożni i nie podejmujcie ryzyka – radzi milioner.

– Nikt poza mną nie wie, gdzie jest ta skrzynia. Jeśli umrę jutro, wiedza o miejscu ukrycia skarbu pójdzie ze mną do trumny – powiedział Fenn amerykańskiemu radio NPRback w 2016 roku.

źródło:
Zobacz więcej