RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Dwa napady na ten sam bank. Policja zatrzymała 19-latka

(fot. Shutterstock/Rafal Olechowski)
(fot. Shutterstock/Rafal Olechowski)

Policja zatrzymała 19-latka, którego podejrzewa o dwa napady na tę samą placówkę bankową w Skarżysku-Kamiennej. Mieszkańcowi Starachowic prokuratura jeszcze w piątek przedstawi zarzuty. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Właściciel kantoru strzelał do złodzieja. Minister kazał umorzyć jego sprawę

zobacz więcej

Skarżyscy policjanci otrzymali w czwartek po południu informację o napadzie na jedną z placówek bankowych. Jak poinformował mł. asp. Jarosław Gwóźdź z KWP w Kielcach, do punktu udzielającego pożyczek wtargnął zamaskowany mężczyzna.

– Miał na sobie kaptur. Trzymając w ręku nóż, zażądał od pracownicy wydania pieniędzy. Kobieta w obawie o swoje bezpieczeństwo przekazała napastnikowi 900 złotych, po czym włączyła alarm. Wówczas mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia – opisywał przebieg napadu Gwóźdź.

W pościg na napastnikiem ruszył pracownik pobliskiego punktu usługowego, który zauważył, że mężczyzna wbiegł do klatki schodowej osiedlowego bloku. Przybyły na miejsce patrol policji zatrzymał 19-letniego mieszkańca Starachowic, który miał przy sobie skradzione pieniądze. Zabezpieczono także nóż, kominiarkę i ubranie, które napastnik miał na sobie podczas napadu, bo zdążył się już przebrać.

Jak dodał policjant, mężczyzna jest podejrzewany także o podobny napad na tę samą placówkę 22 marca. Łupem napastnika padło wówczas ponad 1800 zł.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej