TVP podpisało list intencyjny w Ministerstwie Energii dot. rozwoju elektromobilności

Telewizja Polska, Grupa Lotos, Poczta Polska, Enea Serwis i Kolejowe Zakłady Łączności podpisały list intencyjny w Ministerstwie Energii. Przystąpiły one tym samym do porozumienia dotyczącego rozwoju elektromobilności.

Morawiecki: Polska może stać się liderem elektromobilności

Elektromobilność to pierwsza rewolucja przemysłowa, w której możemy uczestniczyć jako lider, a nie odbiorca technologii – podkreśla wicepremier...

zobacz więcej

– Telewizja Polska zawsze popierała rozwój polskiej myśli technologicznej. Jest to dla nas bardzo ważne, że to będzie projekt bazujący na polskim prądzie, polskim samochodzie wspieranym przez polski rząd i my jako telewizja chcemy się włączyć w to dwutorowo – powiedział prezes Jacek Kurski.

Prezes poinformował, że już w 2018 roku TVP zamierza kupić 20 samochodów napędzanych prądem, a w 2019 roku zamierzają zakupić sto samochodów elektrycznych.

– One będą jeździć w każdym oddziale Telewizji Polskiej, one będą z logiem Telewizji Polskiej, z logiem ElectroMobility Poland. To jest coś co bardzo zapala naszą wyobraźnię i wydaje nam się, że wyznacza pozytywny kierunek unowocześniania polskiej floty samochodowej – mówił prezes.

źródło:
Zobacz więcej