RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Szanujcie naszych bohaterów”. Inka, Ulmowie i Pilecki w spocie #RespectUs

Kampania społeczna #RespectUs to oddolna inicjatywa młodych Polaków (fot. facebook/@respectuspl)

W ramach kampanii #RespectUs ukazał się nowy film, w którym młodzi Polacy przedstawiają postaci polskich bohaterów II wojny światowej. – Szanujcie naszą historię. Szanujcie naszych bohaterów. Szanujcie prawdę – mówią młodzi Polacy występujący w nagraniu.

Ciężarówka z grafiką #GermanDeathCamps wyjedzie na drogi USA

zobacz więcej

W spocie „Respect the truth!” zaprezentowane zostały sylwetki Danuty Siedzikówny „Inki”, rodziny Ulmów i Witolda Pileckiego.

– Nie mieli żadnych skrupułów. Strzelili jej prosto w głowę – mówi lektor, który opisuje śmierć „Inki”.

Podczas spotu przypominana jest także historia rodziny Ulmów, która w czasie wojny ukrywała Żydów. – Niemcy zabili za to ich całą rodzinę. Rodziców i sześcioro dzieci – słyszymy w filmie.

Rotmistrz Witold Pilecki nazwany jest „jednym z najodważniejszych ludzi na świecie”. Mężczyzna przypomina jego udział w powstaniu warszawskim, pobyt w Auschwitz i brak zainteresowania jego raportami międzynarodowych przywódców. – W 1948 r. został zamordowany przez sowietów strzałem w tył głowy – dodaje lektor.

– Szanujcie naszą historię. Szanujcie naszych bohaterów. Szanujcie prawdę – podsumowują młodzi Polacy występujący w nagraniu.

#RespectUs

Kampania społeczna #RespectUs to oddolna inicjatywa młodych Polaków, którzy nie chcą żyć w kłamstwie. Głównym celem kampanii jest wyrażenie sprzeciwu wobec zakłamywania historii oraz ukazywania Polski i Polaków jako kata w czasie II wojny światowej. Kampania jest organizowana dzięki Fundacji Wsparcia Rolnika Polska Ziemia.

źródło:
Zobacz więcej