RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Został złapany z marihuaną. Powiedział że … ją znalazł

Młody mężczyzna twierdził, że znalazł marihuanę (fot. Shutterstock/Tunatura)

Policjanci zatrzymali niespełna 17-letniego mieszkańca Mysłowic (woj. śląskie). Młody mężczyzna posiadał przy sobie tak zwanego skręta z marihuany. Funkcjonariuszom tłumaczył, że środki odurzające przypadkiem znalazł. Za posiadanie narkotyków odpowie przed sądem.

CBŚP zabezpieczyło w Holandii narkotyki o czarnorynkowej wartości prawie 200 mln zł

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczyli w Holandii magazyn z ponad sześcioma tonami narkotyków o łącznej wartości prawie...

zobacz więcej

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach patrolując jedną z dzielnic miasta zauważyli nastolatka, który na widok policji zaczął się nerwowo zachowywać. Papierowe zawiniątko, które trzymał w ręce, szybko schował do butów. Mundurowi podejrzewając, że może to być nielegalny przedmiot postanowili wylegitymować mężczyznę.

Zawiniątkiem okazał się tak zwany „skręt”. 17-latek oświadczył, że znalazł narkotyki na ulicy i przypuszcza, że jest to marihuana, którą chciał sobie zapalić. Po doprowadzeniu nieletniego do komendy policjanci sprawdzili testerem narkotykowym podejrzaną substancję. Okazało się, że jest to faktycznie marihuana. Teraz nastolatek za popełniony czyn karalny odpowie przed sądem rodzinnym.

źródło:
Zobacz więcej