RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Zagrożenie terrorystyczne w Rzymie. Watykanu pilnują żandarmi z karabinami

Władze obawiają się zamachów terrorystycznych (fot. Franco Origlia/Getty Images)
Władze obawiają się zamachów terrorystycznych (fot. Franco Origlia/Getty Images)

Wejścia do Watykanu przy bramie Świętej Anny zaczęli pilnować żandarmi z karabinami automatycznymi – odnotowały włoskie media. Podkreśla się, że to kolejny dowód zaostrzenia środków bezpieczeństwa w związku z utrzymującym się zagrożeniem terrorystycznym.

Włoska ambasada w Tunezji ostrzega przed zamachem IS w Rzymie

W Rzymie zaostrzono środki bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem terrorystycznym – podała w niedzielę agencja Ansa. Ostrzeżenie wysłała włoska...

zobacz więcej

„Nastały takie czasy, że w Watykanie, który głosi pokój i potępia producentów broni, konieczne wydaje się sięgnięcie po sprzęt wojskowy na pewnym poziomie” – odnotował dziennik „Il Messaggero” na swojej stronie internetowej.

Przez bramę Świętej Anny, położoną na prawo od bazyliki Świętego Piotra, przechodzą każdego dnia setki ludzi – pracownicy Watykanu, klienci tamtejszej apteki i serwisu fotograficznego redakcji „L'Osservatore Romano” oraz sklepu.

W całym rejonie Watykanu od dłuższego czasu obowiązują zaostrzone środki bezpieczeństwa. Plac i bazylika otoczone są kordonem policji i wojska, a większość ulic jest zamknięta dla ruchu.

Przypomina się jednocześnie, że papież Franciszek, choć świadomy zagrożeń, nie chce, aby Watykan został całkowicie zablokowany.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej