RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Czarnoskóry sportowiec: Żyje mi się w Polsce bardzo dobrze, nie spotykam się z niechęcią

Izuagbe Ugonoh to mistrz Europy i świata amatorów w formule K-1 (fot. arch. PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński)
Izuagbe Ugonoh to mistrz Europy i świata amatorów w formule K-1 (fot. arch. PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński)

– Na tym Marszu (Niepodległości) było wielu moich kolegów, wielu moich znajomych, ludzi, którzy mnie znają i których ja znam i szanuję – powiedział czarnoskóry pięściarz Izuagbe Ugonoh. Urodzony w Polsce sportowiec, komentując ostatnią manifestację Obozu Narodowo-Radykalnego zapewnił na antenie TVN24, że „w Polsce czuje się bezpieczny”.

Wiemy, kto stoi za rasistowskimi hasłami na Marszu Niepodległości

Dotarliśmy do informacji, kto stoi za faszystowskimi i rasistowskimi transparentami, które pojawiły się na tegorocznym Marszu Niepodległości. Byli...

zobacz więcej

– W Polsce czuję się bezpieczny, bo Polska przeszła dużą transformację w zakresie tolerancji – podkreślił gość dziennikarki Anity Werner. – Żyje mi się w Polsce bardzo dobrze. Mam dużo przyjaciół, zawsze byłem popularnym chłopakiem. Czuje się mile widziany wszędzie, gdzie się pojawiam – zapewnił.

Ugonoh, który, jak sam o sobie mówi, „z dumą reprezentuje Polskę” podczas międzynarodowych zawodów, określił wypowiedzi o „nazistach” padające w kontekście Marszu Niepodległości mianem „przeinaczania faktów”. W ten sposób, używając pojęcia „neonaziści”, wypowiadał się m.in. europoseł i były premier Belgii Guy Verhofstadt.

Pięściarz przyznał również, że jest w stanie zrozumieć, że Polska nie przyjmuje imigrantów. – Nie byłoby to dobre, gdyby do Polski przyjechali ludzie bez poszanowania dla polskiej kultury i tradycji – zaznaczył.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej