RAPORT

Pogarda

Rafalala zatrzymany. Sprawą napaści na dziecko zajmuje się prokuratura

Rafalala (fot. arch.PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński)
Rafalala (fot. arch.PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński)

Najnowsze

Popularne

Policjanci Komendy Stołecznej Policji zatrzymali transseksualistę Rafalalę. Sprawą naruszenia nietykalności dziewczynki, którą zaatakował, prokuratura zajmuje się z urzędu.

Policja znalazła nastolatkę, którą napastował Rafalala. Groził jej wybiciem zębów

Komenda Rejonowa Policji w Warszawie IV dotarła do dziewczynki, którą kilka dni temu wulgarnie zaatakował transseksualista – Rafalala. Nastolatka...

zobacz więcej

O zatrzymaniu Rafalali poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji, kom. Sylwester Marczak. Transseksualista kilka dni temu opublikował w internecie film, na którym atakuje werbalnie i fizycznie dwunastoletnią dziewczynkę – publikując tym samym jej wizerunek. Na filmie przeklina w stronę przerażonego dziecka, nie pozwala mu odejść, wulgarnie wyzywa, oblewa je kawą. Sprawca twierdzi, że zareagował emocjonalnie, bo dziewczynka miała się z niego śmiać.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński, materiały w sprawie tej napaści trafiły już do prokuratury, a decyzja co do dalszego postępowania zostanie podjęta po zakończeniu analizy. – Analizowany jest też wątek naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzonej. Ten wątek prokurator obejmie ściganiem z urzędu – zapowiedział prok. Łapczyński.

Rzecznik poinformował również, że stołeczna policja wszczęła w tej sprawie dochodzenie. – Policjanci przesłuchali dziewczynę, jej matkę oraz koleżankę. Dzisiaj rano policjanci przekazali akta do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola – powiedział Łapczyński.

Brudziński o ataku Rafalali: Liczę, że rodzice dziecka dostaną wsparcie RPO

Minister spraw wewnętrznych zareagował na informację o szczegółach ataku transseksualisty na dziewczynkę. Poszkodowana powiedziała policjantom, że...

zobacz więcej

Według portalu DoRzeczy.pl napadnięte przez celebrytę LGBT dziecko miało zeznać, że całe zajście trwało dłużej niż na filmie i że Rafalala groził mu m.in. wybiciem zębów. Później, jak podaje portal powołując się na źródła w policji, Rafalala faktycznie próbował zdobyć personalia 12-latki.

Opublikowany przez transseksualistę filmik jest szeroko komentowany w mediach społecznościowych. Do treści nagrania odniósł się również szef MSWiA Joachim Brudziński. „Poleciłem Komendantowi Głównemu @PolskaPolicja analizę tego materiału i podjęcie wszelkich działań prawnych wobec tego agresywnego osobnika” - poinformował na Twitterze.

„Trwają czynności @PolskaPolicja w tej sprawie. Fakt, że ktoś jest hołubionym przez celebrytów i niektóre media wulgarnym i agresywnym transwestytą nie immunizuje go przed konsekwencjami prawnymi jeżeli łamie prawo” - tweetował Brudziński.

Transseksualista Rafalala brutalnie zaatakował dziewczynkę. Szef MSWiA reaguje [WIDEO]

Internet obiegło nagranie, na którym widać popularnego transseksualistę Rafalalę, który brutalnie i wulgarnie zaatakował na ulicy Warszawy...

zobacz więcej

Agresor lubiany przez media

Napaść na dziewczynkę to nie pierwszy przypadek agresji ze strony Rafalali, o jakim było głośno w mediach. Kilka lat temu celebryta, człowiek o posturze wysokiego, umięśnionego mężczyzny, bił i upokarzał publicznie innego mężczyznę, który zrezygnował z wynajęcia transwestycie swojego mieszkania.

W nadawanym w Polsacie programie „Tak czy nie”, w którym relacjonowano ten incydent, Wiktor Dynarski, prezes Fundacji „Trans-Fuzja” twierdził, że transseksualiści są ofiarami agresji fizycznej i słownej. Kilka minut później podczas tego samego programu Rafalala napadł na innego gościa - Artura Zawiszę z Ruchu Narodowego. Polityk usiłował wyjaśnić, że istotą działalności Rafalali w ewentualnie wynajętym mu mieszkaniu miałoby być „świadczenie usług seksualnych w cenie 200 zł za godzinę”.

Przed kilkoma miesiącami inną relację opublikował portal wSensie.pl. Film nagrano w warszawskiej galerii handlowej. Widać na nim Rafalalę wymachującego przedmiotem łudząco przypominającym broń palną.

W wielu mediach Rafalala był reklamowany jako „słynna artystka” czy „blogerka modowa”. „Pojęcie subtelnego podkreślania kobiecości jest jej absolutnie obce. Ona kobiecością epatuje, atakuje i poraża! Wszystko, co na siebie zakłada, musi być superseksowne, superkrótkie albo superobcisłe. Czy 33-letnia transseksualna artystka może się podobać?” – Odpowiedź na to pytanie miała zainteresować czytelników portalu Dziennik.pl, który opublikował galerię pt. „Kobieca czy wulgarna? Oceniamy styl Rafalali”. „Jest jak postać z filmów Pedro Almodóvara. »Kobieta z penisem«. Od dzieciństwa Rafuś lubił się przebierać za dziewczynkę” – zachwyca się redaktor portalu Onet.pl Jacek Gądek. W programie „Dzień dobry TVN” transseksualista walczył z tzw. „homofobią”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej