RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Andrzej Duda liderem sondażu prezydenckiego

Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami miasta na błoniach Zamku Górków w Szamotułach (fot. arch. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

36 proc. Polaków chce w wyborach prezydenckich głosować na prezydenta Andrzeja Dudę – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu” oraz se.pl. Chęć głosowania na przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska deklaruje 26 proc. badanych.

Prezydent powołał Marka Zagórskiego na stanowisko ministra cyfryzacji

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawiecki powołał we wtorek Marka Zagórskiego na stanowisko ministra cyfryzacji.

zobacz więcej

„Liderem sondaży przed wyborami prezydenckimi jest Andrzej Duda. Ale za plecami ma dwóch groźnych konkurentów. Oprócz przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska w wyścigu liczy się także prezydent Słupska Robert Biedroń” – czytamy w „Super Expresie”.

Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster wynika, że na Roberta Biedronia w wyborach prezydenckich chce głosować 19 proc. Polaków. „Robert Biedroń może namieszać w wyborach prezydenckich” – ocenia „SE”.

Na dalszych miejscach w sondażu znaleźli się: Paweł Kukiz (7 proc.), Monika Jaruzelska (4 proc.), Janusz Korwin-Mikke i Katarzyna Lubnauer (po 3 proc.) oraz Władysław Kosiniak- Kamysz (2 proc.).

Sondaż przeprowadzono w dniach 4-5 kwietnia 2018 r. na próbie 1023 dorosłych Polaków.

źródło:

Zobacz więcej