Tusk szkodzi porozumieniu z KE. „Rozpowiada po Brukseli, że PiS go aresztuje”

Donald Tusk rozpowiada po Brukseli, że PiS go aresztuje i jego syna także – ujawnia powołując się na swoich informatorów portal rmf24.pl. Kolejny z rozmówców ma twierdzić, że „nie ma z jego strony wsparcia, ale też niespecjalnie przeszkadza”.

Timmermans: Jest poprawa w relacjach z Polską

Polska podjęła dialog z KE; warunkiem dalszego postępu jest uznanie niezawisłości sądów – powiedział we wtorek wiceszef KE Frans Timmermans po...

zobacz więcej

Takie zachowanie byłego premiera Polski ma utrudniać osiągnięcie porozumienia z Komisją Europejską. Donald Tusk ma przestrzegać unijnych polityków, że „PiS go aresztuje i jego syna także”, a „sprawa Gawłowskiego mogła pobudzić wyobraźnię” – dodaje brukselski informator.

Przewodniczący Rady Europejskiej został w styczniu wezwany jako świadek w procesie Tomasza Arabskiego, który jest sądzony za niedopełnienie obowiązków przy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r.

Termin przesłuchania czyli 23 kwietnia zbiega się z finalizowaniem rozmów w sprawie porozumienia polskiego rządu z Komijsą Europejską. Jego przesłuchanie mimo, że zostało zaplanowane dużo wcześniej, może zostać wykorzystane jako przejaw „nękania” go przez Warszawę. Donald Tusk może się wtedy przedstawiać jako ofiara upolitycznionego sądownictwa.

źródło:
Zobacz więcej