RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„WP”: prezydent Trump zablokował sankcje wobec Rosji

Prezydent Donald Trump zarzuca Rosji wspieranie zbrodniczego reżimu w Damaszku (fot. PAP/EPA/Cristobal Herrera)

Stany Zjednoczone nie wprowadzą na razie dodatkowych sankcji wobec Rosji. Miały być one reakcją na dostarczanie przez Moskwę broni syryjskiemu reżimowi stosującemu broń chemiczną. Plan ich nałożenia został zablokowany przez prezydenta Donalda Trumpa – ujawnia dziennik „Washington Post”.

Szef Pentagonu przekonał Trumpa do łagodniejszych ataków na Syrię

Prezydent USA Donald Trump dał się przekonać szefowi Pentagonu Jimowi Mattisowi i zrezygnował z większego ataku na Syrię – pisze w poniedziałek...

zobacz więcej

W niedzielę amerykańska ambasador przy ONZ Nikki Haley poinformowała, że w poniedziałek Departament Skarbu USA nałoży sankcje na rosyjskie podmioty dostarczające Syrii sprzęt wykorzystywany do programu produkcji broni chemicznej. Zapowiedź dyplomatki została ostro skrytykowana przez wadze na Kremlu.

Jak informują amerykańskie media, jeszcze w niedzielę Donald Trump spotkał się z doradcami do spraw bezpieczeństwa narodowego. Prezydent wyraził niezadowolenie z ogłoszenia zamiaru zastosowania nowych sankcji i oświadczył, że nie chce na razie ich wprowadzać.

W poniedziałek rzeczniczka Białego Domu Sarah Huckabee Sanders poinformowała, że decyzja w sprawie sankcji wobec Rosji nie zapadła i że zostanie podjęta w „nieodległej przyszłości”. Jak twierdzi dziennik „Washington Post”, Biały Dom poinformował już ambasadę Rosji w Waszyngtonie, że USA nie wprowadzą na razie nowych sankcji.

źródło:
Zobacz więcej