Brudziński o ataku Rafalali: Liczę, że rodzice dziecka dostaną wsparcie RPO

„Wierzę, że celebrycko-medialny parasol ochronny nad tym wulgarnym i agresywnym nieszczęśnikiem nie wystraszy Pana Rzecznika” – tweetuje szef MSWiA (fot. PAP/Wojciech Pacewicz)

Minister spraw wewnętrznych zareagował na informację o szczegółach ataku transseksualisty na dziewczynkę. Poszkodowana powiedziała policjantom, że Rafalala groził jej wybiciem zębów. „Liczę, że polska policja, a przede wszystkim rodzice tego przerażonego i tak boleśnie doświadczonego dziecka dostaną wsparcie Rzecznika Praw Dziecka” – napisał na Twitterze Joachim Brudziński.

Policja znalazła nastolatkę, którą napastował Rafalala. Groził jej wybiciem zębów

Komenda Rejonowa Policji w Warszawie IV dotarła do dziewczynki, którą kilka dni temu wulgarnie zaatakował transseksualista – Rafalala. Nastolatka...

zobacz więcej

„Bardzo liczę, że policja, a przede wszystkim rodzice Tego przerażonego i tak boleśnie doświadczonego dziecka dostaną wsparcie Rzecznika Praw Dziecka. Wierzę, że celebrycko-medialny parasol ochronny nad tym wulgarnym i agresywnym nieszczęśnikiem nie wystraszy Pana Rzecznika” – napisał minister.

Szef MSWiA odniósł się w ten sposób do doniesień portalu „Do Rzeczy”, który poinformował, że policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV dotarli do nastolatki, wulgarnie zaatakowanej przez transseksualistę Rafalalę. Jak dowiedział się portal, dziewczynka powiedziała policjantom, że groził jej wybiciem zębów.

Transseksualista Rafalala opublikował na Snapchacie film, na którym widać, jak atakuje nastolatkę, przeklina, nie pozwala jej odejść. Wulgarnie wyzywa przerażoną dziewczynkę, oblewa ją kawą. Zdarzenie Rafalala zarejestrował aparatem w telefonie komórkowym, a film umieścił w sieci. Twierdzi w nim, że zareagował emocjonalnie, bo dziewczynka miała się z niego śmiać.


Sprawa wywołała burzę w mediach społecznościowych, a Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji, nakazał policji zajęcie się sprawą.

Jak wynika z informacji „Do Rzeczy”, stołeczni policjanci ustalili tożsamość napadniętej nastolatki. Dziewczynka, jak twierdzą informatorzy z kręgów postępowania, miała powiedzieć policjantom, że zdarzenie miało dłuższy przebieg niż zarejestrowany kamerą. Rafalala, już po wyłączeniu telefonu, miał grozić nastolatce przemocą. Miał powiedzieć, że „następnym razem powybija jej zęby” – pisze „Do Rzeczy”. Policjanci ustalili też, że już po nagłośnieniu zdarzenia Rafalala miał szukać w internecie informacji o dziewczynce, próbując poznać jej personalia – informuje portal.

źródło:

Zobacz więcej