Żona George'a Busha w ciężkim stanie. Zrezygnowała z opieki medycznej

George W. Bush i jego matka Barbara Bush (fot. wikimedia.org)

– Stan zdrowia Barbary Bush, małżonki byłego prezydenta USA George'a Busha, pogorszył się na tyle, że zrezygnowała z pomocy medycznej i poprosiła, by wysiłki lekarzy skupiły się na tym, by nie odczuwała bólu – poinformował w niedzielę rzecznik rodziny.

Były prezydent George Bush senior trafił na intensywną terapię

Chory na zapalenie płuc były prezydent USA, 92-letni George H.W. Bush został przeniesiony na oddział intensywnej terapii szpitala w Houston w...

zobacz więcej

W wydanym oświadczeniu rzecznik Jim McGrath poinformował, że 92-letnia Barbara Bush podjęła taką decyzję po serii niedawnych hospitalizacji oraz po skonsultowaniu się z bliskimi i lekarzami. Nie ujawnił, z jakimi problemami zdrowotnymi zmaga się była pierwsza dama.

„Przebywa (ona) w otoczeniu rodziny, którą kocha, i z wdzięcznością przyjmuje liczne życzliwe wiadomości oraz modlitwy” - napisano w komunikacie.

Barbara Bush oraz jej mąż, 41. prezydent Stanów Zjednoczonych George Bush (1989-1993), dali początek jednej z najważniejszych amerykańskich dynastii politycznych.

Są rodzicami byłego prezydenta George'a W. Busha (2001-2009) oraz byłego gubernatora Florydy Jeba Busha, który bezskutecznie ubiegał się o nominację Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich w 2016 roku.

Były prezydent George Bush ma 93 lata.

źródło:

Zobacz więcej