Imigrant miał zostać deportowany. Mężczyzna chwycił cudze dziecko i rzucił się pod pociąg

Dworzec główny w Wuppertal (fot. wikimedia.org)

Pięcioletni chłopiec, stojący z rodziną na dworcu kolejowym w Wuppertal na zachodzie Niemiec, został chwycony przez 23 letniego imigranta, który rzucił się z nim pod pociąg. Obydwaj nie odnieśli poważnych obrażeń. Hindus miał zostać tego dnia deportowany.

„Mamy do czynienia ze sfrustrowanymi przegranymi”. Imigranci przyczyną wzrostu przestępczości w Niemczech

Imigranci ponoszą w znacznej mierze odpowiedzialność za wzrost przestępczości w minionych trzech latach w Dolnej Saksonii – wynika z raportu...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w piątek 13 kwietnia. Maszynista kierujący pociągiem gwałtownie hamując starał się zatrzymać pojazd, lecz było już na to za późno. Pociąg przejechał nad mężczyzną i dzieckiem.

Obaj wyszli ze zdarzenia bez poważniejszych obrażeń. Świadkowie całej sytuacji schwytali napastnika i przekazali go w ręce policji. Jest to 23 letni Hindus, który starał się o azyl w Niemczech i był wcześniej znany organom ścigania. Tego dnia miał być deportowany.

Niewykluczone, że chodziło o uniknięcie deportacji. Według policji imigrant nie podał motywów swojego postępowania. Trafił do szpitala psychiatrycznego, gdzie miał powiedzieć, że od jakiegoś czasu słyszy głosy.

źródło:
Zobacz więcej