Schetyna na konwencji: jesteśmy zjednoczeni, tworzymy tutaj wspólnotę

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna oraz przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer (fot. arch. PAP/Marcin Bielecki)

Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska – pod taką nazwą PO i Nowoczesna wystartują wspólnie w wyborach samorządowych do sejmików województw. – Jesteśmy zjednoczeni, tworzymy tutaj wspólnotę; ten rok musi być dla nas rokiem wyborczego zwycięstwa – powiedział lider PO Grzegorz Schetyna podczas sobotniej mazowieckiej konwencji obu partii.

„Pracownicy musieli siedzieć na kartonach”. Petru po przegranej zabrał krzesła i kanapę

Ryszard Petru po przegranej w wyborach na przewodniczącego Nowoczesnej zabrał z siedziby partii swoje meble. „Pracownicy biura musieli siedzieć na...

zobacz więcej

– Dziś możemy powiedzieć: jesteśmy zjednoczeni, tworzymy tutaj wspólnotę. To nie jest formalne zjednoczenie, to jest zjednoczenie programowe, to jest pomysł na wspólnotę naszych działań, aktywności, na to, byśmy mogli dać Polakom nadzieję. Wydaje mi się, że to nas połączyło; dziesiątki spotkań i rozmów znalazły dziś tu, na Mazowszu, dobry finał – powiedział Schetyna.

Podkreślił, że obecny rok jest szczególny – ze względu na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale i na zbliżające się wybory samorządowe. – To musi być dla nas rok wyborczego zwycięstwa; gorąco w to wierzę, że wspólnie to osiągniemy – podkreślił

Zaznaczył jednocześnie, że bardzo ważne jest, by do tego czasu Platforma i Nowoczesna „współpracując ze sobą, nie pozwoliły na łamanie demokracji”. – Nasze plany, efekt naszej pracy, wywołał wielką frustrację u (Jarosława) Kaczyńskiego i PiS, bo nieprzypadkowo w ubiegłym tygodniu rozpoczął się sezon polowania na polityków opozycji – podkreślił lider PO. Mówił, że obecnie zatrzymano posła PO Stanisława Gawłowskiego i uchylono immunitet posłance Nowoczesnej Kamili Gasiuk–Pihowicz, a senatorowi PiS Stanisławowi Kogutowi – nie. – To hańba i wstyd – ocenił.

źródło:

Zobacz więcej