RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Adamczyk: Chcielibyśmy, by duża obwodnica Warszawy została ukończona do 2027 r.

Budowa Obwodnicy Warszawy (fot. PAP/Leszek Szymański)
Budowa Obwodnicy Warszawy (fot. PAP/Leszek Szymański)

Chcielibyśmy, aby duża obwodnica Warszawy, tzw. duży ring warszawski, został ukończony przed oddaniem do użytkowania Centralnego Portu Komunikacyjnego, czyli do 2027 r. – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Obecnie prowadzone są analizy dotyczące inwestycji.

Trzylatek chodził sam po obwodnicy. Szukał mamy

Mały chłopiec bez opieki spacerował po pasie drogowym na obwodnicy Wąbrzeźna (woj. kujawsko-pomorskie). Przed niebezpieczeństwem uchronili go...

zobacz więcej

– Musimy określić, czy ten duży ring wokół Warszawy, który nazywamy roboczo A50, powstanie w odległości 20 km, 30 czy 50 km od centrum, po prostu jak duży będzie promień koła, który umownie zostanie wyznaczony przez ten ring – podkreślił odpowiadając na pytania dziennikarzy minister.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wziął udział w konferencji prasowej Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, poświęconej koncepcji „korytarzy życia” na drogach szybkiego ruchu.

Adamczyk zwrócił uwagę, że nie ma „żadnych wątpliwości” co do tego, że w przeciągu pięciu lat powstanie ekspresowa obwodnica Warszawy, ale jak dodał, Warszawa potrzebuje kolejnej „drogi obwodowej”.

O planach budowy dużej obwodnicy Warszawy, tzw. „ringu warszawskiego”, odległej od miasta o ok. 30-50 km, na początku kwietnia powiedział wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz. Jak dodał, do budowy ringu od południa może zostać wykorzystana droga krajowa nr 50, a od północy włączony zostanie planowany odcinek drogi ekspresowej S10.

Droga ekspresowa S10 docelowo połączy Warszawę ze Szczecinem i utworzy ważną oś transportu drogowego pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem. Droga ta będzie również alternatywą dla autostrady A2 dla ruchu międzynarodowego.

Według zapowiedzi ministerstwa duża obwodnica Warszawy powinna zostać ukończona do 2027 r.

źródło:

Zobacz więcej