RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Horała o Gawłowskim i Neumannie: Pewnych osób należało nie ruszać

– To, że wówczas postępowania były umarzane, bardzo źle świadczy o prokuraturze, która działała w tamtych czasach. O tym, że „był parasol polityczny, pewnych osób należało nie ruszać”, powiedział w „Kwadransie politycznym” Marcin Horała z PiS; skomentował w ten sposób sytuację sekretarza Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego i szefa klubu tej partii Sławomira Neumanna.

Jest wniosek o uchylenie immunitetu szefowi klubu PO

Jest wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu poselskiego przewodniczącemu klubu Platformy Obywatelskiej Sławomirowi Neumannowi. Chodzi o art....

zobacz więcej

Funkcjonariusze CBA w domu Stanisława Gawłowskiego znaleźli akt notarialny chorwackiego apartamentu, kupionego przez jego rodzinę. Jak ustalili reporterzy programu „Alarm!” w TVP 1, apartament został sprzedany przez biznesmena, który tak jak Gawłowski, był zamieszany w aferę melioracyjną.

– Politycy PO mają generalnie duże szczęście do bardzo zamożnych członków rodzin – powiedział Marcin Horała z PiS w TVP 1.

– Myślę, że każdy zdrowy na umyśle, nieuprzedzony człowiek jest w stanie sobie wytłumaczyć, o co tutaj chodzi. Jak to się dzieje, że nagle członkowie właśnie rodziny posła (Gawłowskiego) kupują – nawet nie wiemy czy kupują, czy dostają, ale w każdym razie – posiadają duże majątki, niewytłumaczalne w żaden sposób ich pozycją zawodową i społeczną – powiedział Horała.

Czarne chmury zebrały się także nad Sławomirem Neumannem. Jest wniosek prokuratury o uchylenie mu immunitetu, bo jako wiceminister zdrowia miał przekroczyć uprawnienia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez prywatną klinikę Sensor Cliniq.

Komentując zarzuty, Gawłowski i Neumann wskazują, że ich sprawy były już rozpatrywane przez prokuraturę, która wówczas niczego się nie dopatrzyła.

– To, że wówczas te postępowania były umarzane, czy dążyły do umorzenia lub do warunkowego umorzenia, to tylko bardzo źle świadczy o prokuraturze, która działała w tamtych czasach. O tym, że był parasol polityczny, pewnych osób należało nie ruszać – ocenił gość TVP 1.

– To była metoda działania systemu III RP – dodał Horała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej