Jest wniosek o uchylenie immunitetu szefowi klubu PO

Przewodniczący KP PO Sławomir Neumann w Sejmie (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)

Jest wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu poselskiego przewodniczącemu klubu Platformy Obywatelskiej Sławomirowi Neumannowi. Chodzi o art. 231 par. 2 Kodeksu karnego. Jako wiceminister zdrowia Neumann miał przekroczyć uprawnienia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez prywatną klinikę Sensor Cliniq – informują na Twitterze reporterzy „Magazynu Śledczego Anity Gargas”.

Neumann: pozwę autorów publikacji o mnie

Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann zapowiedział, że pozwie autorów artykułu we „Wprost”, według którego miał on działać w interesie prywatnej...

zobacz więcej

Prokuratura zarzuca także byłemu wiceministrowi zdrowia Sławomirowi Neumannowi, że nakłonił prezesa mazowieckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia do zawarcia niekorzystnego kontraktu z kliniką Sensor Cliniq.

Jak ustalił portal tvp.info, obciążające zeznania w tej sprawie złóżył jeden z byłych dyrektorów Narodowego Funduszu Zdrowia. W swoich wyjaśnieniach wskazał Neumanna jako osobę, która bezpośrednio naciskała na podpisanie kontraktu dla Sensor Cliniq.

Cztery lata temu tygodnik „Wprost” napisał, że Sławomir Neumann „walczył o interesy” prywatnej klinki Sensor zajmującej się leczeniem wzroku. Lecznica pobierała od swych klientów dodatkowe opłaty za leczenie, w związku z czym Fundusz we wrześniu 2013 r. wypowiedział jej umowę z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia - od 20 grudnia.

Według NFZ pacjenci dopłacali do leczenia refundowanego przez NFZ. Kierownictwo Sensor Cliniq złożyło odwołanie od tej decyzji i wyjaśniało, że „żaden pacjent nie był zmuszany do opłat, a jedynie informowany o możliwości wyboru i dopłaty”.

Według tygodnika Neumann domagał się od ówczesnej prezes NFZ Agnieszki Pachciarz wyjaśnień, na jakim etapie jest rozpatrywanie odwołań prywatnej kliniki. Ostatecznie po odwołaniu Pachciarz 20 grudnia 2013 r. Fundusz aneksował umowę z Sensor Cliniq do końca 2014 r.

źródło:
Zobacz więcej