Zarzuty wobec duetu Taconafide. „Kryptowaluty” to plagiat?

Utworem „Kryptowaluty” duet zapowiada nowy album (fot. youtube.com)

Taco Hemingway i Quebonafide opublikowali już czwarty singiel promujący ich wspólny album. Jednak część słuchaczy w piosence pt. „Kryptowaluty” słyszy inspirację utworem innego rapera.

Oskarżono go o plagiat. Miał zapłacić 20 mln dolarów

Jedną z najbardziej znanych piosenek Eda Sheerana jest utwór „Photograph”. I to właśnie ona sprawiła, że piosenkarz został posądzony o plagiat....

zobacz więcej

O sprawie pisze portal www.fpiec.pl.

Duet Taconafide kilka dni przed premierą swojej głośnej płyty – „Soma 0,5 mg”, która ma ukazać się 13 kwietnia, wypuściło kolejny singiel. Wiele wskazuje na to, że „Kryptowaluty”, podobnie jak pozostałe, osiągnie ponad milion wyświetleń na YouTubie w ciągu doby.

Jednak dociekliwi internauci obserwujący scenę hip-hopową sugerują, że piosenka jest bardzo – za bardzo – podobna do utworu Meek Milla „Litty” (z gościnnym udziałem Tory’ego Laneza), który wyprodukował Sound M.O.B.

„Faktycznie, podobieństwo jest dostrzegalne na pierwszy rzut ucha. My dalecy jednak jesteśmy od posądzania młodych producentów o plagiat, co najwyżej o zbyt bezpośrednie inspirowanie się brzmieniem zza oceanu. W końcu biorąc pod uwagę wielkość hip-hopowego rynku i płodność jego graczy, ciężko nie odnieść wrażenia, że wiele bitów brzmi dzisiaj bardzo podobnie, a sam kawałek Meek Milla można porównać chociażby do niektórych utworów Drake’a” – pisze portal.


źródło:
Zobacz więcej