Lufthansa odwołuje dziesiątki lotów do i z Polski

Lufthansa odwoła 800 spośród łącznie 1,6 tys. lotów, w tym 58 międzykontynentalnych (fot. REUTERS/Darrin Zammit Lupi)

Z powodu strajków ostrzegawczych w czterech niemieckich portach lotniczych odwołanych będzie we wtorek 40 rejsów Lufthansy z i do Polski – poinformowała PAP Lufthansa. Odwołane będą m.in. loty z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia do Frankfurtu, czy z Poznania do Monachium.

Kolejne awaryjne lądowanie. Tym razem w Krakowie

Na lotnisku w Balicach awaryjne lądował samolot – dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa.

zobacz więcej

Nie odbędą się m.in. rejsy z Warszawy do Frankfurtu o godz. 10.25 i 18.55, z Krakowa do Frankfurtu o 10.55, 12.35, czy 18.50. Odwołane są też loty m.in. z Gdańska do Frankfurtu o 6.15, czy do Monachium o 9.15 i o 14.40.

Samoloty nie polecą także z Frankfurtu m.in. do Poznania o 10.00 i 21.45, a także do Wrocławia o 10.25, 14.05, 18.05 i 21.55.

Strajki ostrzegawcze w portach lotniczych Frankfurtu, Monachium, Kolonii i Bremy zarządził w następstwie sporu płacowego związek zawodowy pracowników usług Verdi. Jego decyzję skrytykowała odpowiedzialna w zarządzie Lufthansy za sprawy personalne Bettina Volkens. .

– Jest całkowicie nie do przyjęcia, że związek zawodowy rozgrywa ten konflikt kosztem podróżnych, których on nie dotyczy. Lufthansa w ogóle nie jest stroną w tym konflikcie płacowym, niemniej skutki tego sporu odczują przede wszystkim nasi klienci i my – powiedziała Volkens.

W związku ze strajkiem, w sumie Lufthansa odwoła 800 spośród łącznie 1,6 tys. lotów, w tym 58 lotów międzykontynentalnych. W ramach anulowanych wtorkowych połączeń zamierzano przewieźć ok. 90 tys. pasażerów. Mają oni prawo do jednorazowej bezpłatnej zmiany rezerwacji lub – ale tylko w przypadku lotów wewnątrz Niemiec – do skorzystania z komunikacji kolejowej.

Linia zapewnia, że operacje lotnicze zostaną wznowione w środę zgodnie z rozkładem.

źródło:

Zobacz więcej